Zobacz w jaki sposób umeblować małe mieszkanie.

Posted on 18/08/2017 9:55am

Maleńkie mieszkanie jest sporym wyzwaniem jeśli chodzi o jego aranżację. Z tego powodu powinno być wręcz obowiązkowym zadaniem do zaliczenia dla przyszłego architekta wnętrz. Mądra aranżacja takiej powierzchni świadczy o autentycznym talencie.

urządzanie mieszkania
Author: Future PR
Source: Future PR
Rozpocznijmy od podstaw. Na 100% trzeba zastosować w mieszkaniu jasne barwy. Biel, szarości i generalnie barwy delikatne pozwolą optycznie powiększyć mieszkanie. Prawdą jest, że nie oznacza to, że nie możemy zastosować żadnych intensywnych motywów w celu uzyskania kontrastu, jednak musimy być w tym przypadku bardzo ostrożni.Przy wyborze podłogi warto zdecydować się na jej jedno tworzywo w całym mieszkaniu. W tym przypadku jego powierzchnia wyda się większa. Ciekawym pomysłem jest przygotowanie otwartej przestrzeni. Zamiast ścian odgradzających różne strefy mieszkania, możemy jedynie wstawić meble, które oddzielą strefę odpoczynku i pracy.

Kiedy decydujemy się na drzwi, dobrze byłoby wybrać drzwi szklane lub częściowo przeszklone - sprawdź pełną ofertę na tej stronie o drzwiach szklanych. Chcąc pozornie zwiększyć wnętrze, bardzo ważną sprawą jest zabranie pod uwagę odpowiedniego oświetlenia. Trzeba zastosować oświetlenie boczne, a także oświetlenie halogenowe w taki sposób, by akcentowały one najważniejszy element wystroju. Identyczną rolę może mieć również lustro. Spore tafla szkła, w którym odbija się główny składnik aranżacji sprawia, że pomieszczenie zdaje się dużo bardziej przestronne.

nowoczesne mieszkanie
Author: Scott Jordan
Source: http://www.flickr.com
Efekt podobny do lustra może dać również fototapeta. Czyni ona wnętrze bardzo nowoczesnym, a współczesne materiały stosowane do produkcji takich fototapet są wodoodporne i zabrudzenia w związku z czym można ich użyć także do łazienki - zobacz pełną ofertę na tej stronie o firmie Da-Bud z Wrocławia.

Gdy wybieramy meble należy postawić obok siebie te o identycznej wielkości. Także obrazy i zdjęcia trzeba powiesić w jednej linii. Kwestia jak urządzić małe mieszkanie nie należy do najłatwiejszych, ale znamy na nie odpowiedź!

Tags: mieszkanie, aranżacja, drzwi, fototapeta, lustro, architekta