Zbliża się koniec kwartału, pamietaj aby przeslać PIT-a

Posted on 17/10/2020 7:56am

Początek każdego roku w naszym kraju to moment, kiedy wielu ludzi musi powoli zacząć dokonywanie rozliczeń podatkowych. Gdyż każda osoba, która w poprzednim roku otrzymała jakiekolwiek przychody, powinna z nich się rozliczyć w urzędzie skarbowym. Wówczas musimy uzupełnić odpowiedni druk, który wybieramy w rozróżnieniu od tego, jakiego typu było źródło naszych dochodów. Mnóstwo osób wypełnia druk numer 37, stworzony dla osób zatrudnionych na umowę o prace, a także emerytów. Oto pare sposobów na szybkie uporanie się z tym obowiązkiem.
Jeśli posiadamy najzwyklejszy komputer, oraz umiejętność jego obsługi, możemy zainstalować sobie tam program PIT 2016. Tego rodzaju aplikację można pobrać za darmo w sieci online, lub odszukać na płycie, będącej dodatkiem do specjalnego egzemplarza gazety podatkowej- Po instalacji, powinniśmy założyć sobie konto, w którym umieścimy wszelkie swoje dane. Po czym, powinniśmy wybrać konkretny typ formularza, który chcemy wypełnić. Zazwyczaj będzie to ten z numerem 37. Po czym będzie trzeba wprowadzić wszystkie potrzebne tam informacje, które spiszemy z dokumentu który dostaliśmy od swojego pracodawcy. Jeżeli program pit 2016 nie wypełni nam tego z góry, możemy także samodzielnie wytypować fundacje, na którą oddany będzie nasz 1 % podatku. Następnie musimy już tylko zweryfikować poprawność wprowadzonych danych i wydrukować formularz.
Obliczanie podatków
Author: Dave Dugdale
Source: http://www.flickr.com
Od kilku lat w Polsce istnieje także możliwość żeby rozliczyć swój PIT online. Jeżeli pragniemy tego dokonać, pierw trzeba zaopatrzyć się w znak elektroniczny, w tym celu musimy złożyć go w swoim urzędzie, a także mieć odpowiedni tablet do swojego komputera. Jeśli nie mamy takich opcji, odmienną formą naszego podpisu, może być wprowadzenie w odpowiednim miejscu dokładnej kwoty naszego dochodu, rozliczanego w roku ubiegłym. Aby rozliczyć PIT online, pierw trzeba pobrać oraz zainstalować na komputerze odpowiedni program, znajdujący się na oficjalnej stronie urzędu podatkowego. Potem musimy stworzyć własne konto, po czym działać identycznie, jak w momencie używania programu z akapitu pierwszego. Więcej porad znajdziesz na stronie . Tutaj jednak niczego nie musimy drukować, ukończony formularz bowiem przesyłamy drogą elektroniczną.
Każda persona, zatrudniona i mająca przychody, powinna pamiętać, aby do końca pierwszego kwartału każdego roku, rozliczyć swój podatek. Można zrobić to korzystając ze specjalnego programu, a następnie wydrukować i przesłać pocztą.

Jeśli ten artykuł jest według Ciebie ciekawy, to zobacz stronę (http://www.raj-international.net/), która także prezentuje tego typu treści. One niewątpliwie również Cię zaabsorbują.

Dodatkowo możemy również wypełnić PIT online, korzystając z własnego podpisu elektronicznego.

Tags: sieci, konto, formularz