Zbliża się koniec kwartału, pamietaj aby przeslać PIT-a

Posted on 13/01/2021 7:42am

Początek każdego roku w naszym kraju to moment, kiedy wielu ludzi musi powoli zacząć dokonywanie rozliczeń podatkowych. Gdyż każda osoba, która w poprzednim roku otrzymała jakiekolwiek przychody, powinna z nich się rozliczyć w urzędzie skarbowym. Wówczas musimy uzupełnić odpowiedni druk, który wybieramy w rozróżnieniu od tego, jakiego typu było źródło naszych dochodów. Mnóstwo osób wypełnia druk numer 37, stworzony dla osób zatrudnionych na umowę o prace, a także emerytów. Oto pare sposobów na szybkie uporanie się z tym obowiązkiem.
Jeśli posiadamy najzwyklejszy komputer, oraz umiejętność jego obsługi, możemy zainstalować sobie tam program PIT 2016. Tego rodzaju aplikację można pobrać za darmo w sieci online, lub odszukać na płycie, będącej dodatkiem do specjalnego egzemplarza gazety podatkowej- Po instalacji, powinniśmy założyć sobie konto, w którym umieścimy wszelkie swoje dane. Po czym, powinniśmy wybrać konkretny typ formularza, który chcemy wypełnić. Zazwyczaj będzie to ten z numerem 37. Po czym będzie trzeba wprowadzić wszystkie potrzebne tam informacje, które spiszemy z dokumentu który dostaliśmy od swojego pracodawcy. Jeżeli program pit 2016 nie wypełni nam tego z góry, możemy także samodzielnie wytypować fundacje, na którą oddany będzie nasz 1 % podatku. Następnie musimy już tylko zweryfikować poprawność wprowadzonych danych i wydrukować formularz.
Obliczanie podatków
Author: Dave Dugdale
Source: http://www.flickr.com
Od kilku lat w Polsce istnieje także możliwość żeby rozliczyć swój PIT online. Jeżeli pragniemy tego dokonać, pierw trzeba zaopatrzyć się w znak elektroniczny, w tym celu musimy złożyć go w swoim urzędzie, a także mieć odpowiedni tablet do swojego komputera. Jeśli nie mamy takich opcji, odmienną formą naszego podpisu, może być wprowadzenie w odpowiednim miejscu dokładnej kwoty naszego dochodu, rozliczanego w roku ubiegłym. Aby rozliczyć PIT online, pierw trzeba pobrać oraz zainstalować na komputerze odpowiedni program, znajdujący się na oficjalnej stronie urzędu podatkowego.

Masz ochotę pogłębić swoją wiedzę z owego zakresu? Z tą myślą stworzyliśmy następny watek na podanej stronie - ciekawa kwestia (http://www.foliograf.pl/produkty-reklamowe/pylony-reklamowe/) czeka tam na Ciebie.

Potem musimy stworzyć własne konto, po czym działać identycznie, jak w momencie używania programu z akapitu pierwszego. Więcej porad znajdziesz na stronie . Tutaj jednak niczego nie musimy drukować, ukończony formularz bowiem przesyłamy drogą elektroniczną.
Każda persona, zatrudniona i mająca przychody, powinna pamiętać, aby do końca pierwszego kwartału każdego roku, rozliczyć swój podatek. Można zrobić to korzystając ze specjalnego programu, a następnie wydrukować i przesłać pocztą.

Jeśli ten artykuł jest według Ciebie ciekawy, to zobacz stronę (http://www.raj-international.net/), która także prezentuje tego typu treści. One niewątpliwie również Cię zaabsorbują.

Dodatkowo możemy również wypełnić PIT online, korzystając z własnego podpisu elektronicznego.

Tags: sieci, konto, formularz