Z czego wykonać zabudowę kominka - użyteczne wiadomości

Posted on 07/10/2018 7:17am

Zabudowę kominka zdołamy wykonać z wielu rozmaitych artykułów. W sklepach budowlanych bez kłopotu znajdziemy to, co będzie nam potrzebne do zabudowy kominkowej. Powinniśmy pomnieć o tym, żeby wybierać artykuły dobrej jakości. Kominek ma obowiązek być solidny oraz niepalny, potrzebnie musi znamionować się wytrzymałością na niesłychanie duże temperatury.
kadr - dom
Author: Guillaume Baviere
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli ciekawi nas najlepsza zabudowa kominka może być wykonany z płyt gipsowo kartonowych - czytaj cały artykuł. Materiał ten zezwala na zabudowanie kominka w rozmaitych kształtach, na przykład owalnym, prostokątnym bądź kwadratowym. Decydując się na to rozwiązanie, wypada pamiętać o tym, aby zastosować płyty o podwyższonej odporności na ogień (http://www.afg.poznan.pl/oferta/systemy-odciec-ogniowych/29/afg-2-centrala-bram-i-drzwi-ppoz) - są one zaznaczone symbolem F.Kominek możemy obudować także cegłą. Cegła cegły izolacyjne najlepszej jakości nadzwyczaj odpowiednio akumuluje ciepło, cechuje się wolnym nagrzewaniem, i także wolnym stygnięciem, dzięki czemu nawet po wygaśnięciu ognia, poprzez jakiś czas będzie efektywnie zwracała ciepło do pomieszczenia. Pożądane byłoby zastosować cegły klinkierowe, jakie posiadają przyjemną, gładką powierzchnię, mało tego nie przywiera do nich zanieczyszczenie, są więc proste w czyszczeniu.

odbitka - dom
Author: Peter Chovanec
Source: http://www.flickr.com
Niezmiernie świetnie przedstawia się kominek(Unirol - producent), jaki jest obudowany kamieniem. Wybornie pasuje do eleganckich, gustownych i dzisiejszych wnętrz. Do tego rodzaju obudowy zdołamy wykorzystać marmur, piaskowiec lub trawertyn, wybór jest nadzwyczaj wielki. Jedynie od nas zależy, jaki rodzaj kamienia wybierzemy na obudowę kominka.

Obudowę kominka wykonamy również z bloczków z betonu komórkowego. Materiał ten jest ogromnie bezproblemowy w obróbce, w związku z tym naturalnie nie sprawi nam większych problemów. Mało tego jest stosunkowo lekki, dlatego nie będzie dużym obciążeniem dla stropu. Obudowę taką zdołamy też wykończyć w dowolny sposób, na przykład płytkami bądź otynkowaniem.Jak widać, ewentualności na atrakcyjne obudowanie kominka jest ogromnie wiele. Prawidłowo zastanówmy się nad tym, która opcja będzie dla nas najlepsza i najwygodniejsza.

Tags: model, styl, materiałów