Życie nie zawsze bywa usłane różami i nasze relacje z przełożonym mogą nas doprowadzać do szewskiej pasji

Posted on 06/02/2022 7:44am

Niestety czasami zdarza się, że nie możemy wytrzymać w pracy. Powodów jest niestety kilka.


Niektórzy mają pracę marzeń. Po prostu wszystko im odpowiada: miejsce pracy, przełożony, godziny pracy, współpracownicy, zadania oraz nawet wynagrodzenie.
kodeks pracy
Author: Wawel Service


Szkolenie
Author: Caro Griffin
Source: http://www.flickr.com


Tego typu ludzi jest raczej niewiele, ponieważ cuda nie zdarzają się codziennie. Dużo jest jednak osób, które powtarzają, że minusy ich pracy są na tyle nieirytujące, że mogą sobie z tym wszystkim jakoś dać radę. Czasami jednak sytuacja jest tak bardzo okropna, że należy pomyśleć o ucieczce. Najlepszym wyjściem będzie wówczas szukanie nowej pracy. Gdy w końcu ją znajdziemy, to w obecnym miejscu zatrudnienia składamy wypowiedzenie. Może ono ciągnąć się nawet do 3 miesięcy (zależnie od tego, ile lat tam przepracowaliśmy). Jednakże możemy zasugerować przełożonemu rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron. Będzie to najlepsze wyjście dla ludzi, którym się śpieszy lub dla tych, którzy nie są w stanie już wytrzymać tkwienia w znienawidzonym miejscu. Warto zaproponować szefowi jakąś konkretną datę. Może, ale wcale nie musi się on na nią zgodzić.

Zobacz obfite w treść przydatne wpisy (asmtechnology.eu/technologia/), mające użyteczne dane na przedstawiany wątek - kliknij więc tu oraz poznaj wiadomości, które Cię fascynują.

Warto jednak dążyć do ugody. Możemy na przykład zaproponować, że w czasie, kiedy będziemy jeszcze pracować w firmie, wyszkolimy nową osobę na nasze stanowisko. Powinniśmy wówczas też wybrać nasz zaległy urlop.
Istotne jest to, by zdawać sobie sprawę, że takiego rodzaju porozumienie trzeba zawrzeć na piśmie. Umowy ustne w tym wypadku nie powinny mieć tu miejsca.

Tags: firm, zadania, rodzaj, kierownik