Świetny pomysł to nie wszystko, do rozkręcenia biznesu potrzebne będą pieniądze

Posted on 21/06/2018 9:37pm

To nie tajemnica, iż do urzeczywistnienia nawet najbardziej pomysłowego biznesu niezbędne będą pieniądze. Nowo powstające przedsiębiorstwa, które dopiero zaczynają określać swą działalność i kreować swoją markę, często owych pieniędzy nie mają i liczą na rozmaite źródła dofinansowania.


Jeśli mamy już jako tako skonkretyzowany pomysł na swój biznes, musimy wiedzieć, gdzie możemy się zwrócić, by uzyskać środki pieniężne na jego zrealizowanie.


Finansowanie start up wszak nie jest kwestią oczywistą oraz łatwo osiągalną - zobacz kompletną propozycję na tej stronie. Prawdopodobnie potrzebujemy wykwalifikowanej kadry, sprzętu oraz właściwego miejsca, w jakim będziemy prowadzić swoją działalność. Można oczywiście liczyć na środki unijne. W ramach owych środków najczęściej finansuje się wprowadzanie nowoczesnych rozwiązań informatycznych. Na swoją działalność możemy również uzyskać kredyt o ile mamy odpowiednio długą historię kredytową, czyli funkcjonujemy na rynku przez jakiś czas. Istnieją również pożyczki dla nowych przedsiębiorców.


leasing


startup venture capital
Author: Swarovski® Elements
Source: Swarovski® Elements


Możemy także korzystać z niezłej możliwości, którą może być startup venture capital - . To typ inwestycji na niepublicznym rynku kapitałowym. Środki na rozwijanie się start upu przekazywane bywają przez prywatnych inwestorów a także specjalne fundusze. Rzecz jasna inwestorzy zyskują na wzroście wartości udziałów konkretnej spółki. Musimy mieć doskonały start up, by fundusze VC chciały się nami interesować. Nasz pomysł będzie szczegółowo prześwietlony tak od strony finansowej, jak i merytorycznej. Nikt nie pragnie ponosić niepotrzebnego ryzyka, dlatego z owego źródła finansowania korzystają przede wszystkim start upy, które odniosły już pierwsze sukcesy.


Dla tych, którzy startują ze swoimi pomysłami są kapitały zalążkowe. Jak zatem widać możemy pozyskać środki finansowe na start up, jednak nie jest to łatwe oraz wymaga sporej ilości starań z naszej strony. Warto jednak się postarać.

Tags: czas, sprzęt, pomysł, pożyczki, strony