Wanna z funkcją masażu - luksus w domowej łazience czy zbędny wydatek?

Posted on 08/10/2018 7:17am

Świetną rzeczą zapewniającą ukojenie wyczerpanemu ciału i pozwalającą się odprężyć jest kąpiel w wannie z masażerem, z aromaterapeutycznymi olejkami, w towarzystwie światła świec i przyjemnej muzyki. Kąpiele takie to zwykle jeden z punktów obowiązkowych w salonach czy hotelach spa. Mają działanie terapeutyczne, masują ciało i odprężają a przy tym mogą też pomóc rzeźbić sylwetkę.

Wanna z hydromasażem
Author: PR Solutions
Source: PR Solutions
Czy lepiej regularnie korzystać ze spa czy zainwestować w tego typu wannę do domu? Na basenach, termach czy w kompleksach wypoczynkowych spotkamy najczęściej trzy rodzaje wanien z funkcją masażu: wanny z hydromasażem, z masażem powietrznym albo wodno-powietrznym - www. Dużą zaletą jest to, że już kilka czy kilkanaście minut kąpieli z bąbelkami potrafi zdziałać dla nas wiele – odprężyć, pozbawić stresu, zregenerować mięśnie po długotrwałym wysiłku czy mieć udział w walce z cellulitem. Taka przyjemność może kosztować nas kilkadziesiąt złotych, ale cykl takich masaży na pewno polepszy nasze samopoczucie fizyczne i psychiczne.Ponadto warto rozeznać się w różnego rodzaju pakietach. Najmniej zapłacimy za taką przyjemność jeżeli skorzystamy z kompleksu krytych basen - https://www.asprodukt.com/ -ów, na których jedną z wielu atrakcji będzie wanna z masażerem, ale jeśli wybierzemy hotel spa lub gabinet odnowy biologicznej, na pewno w pakiecie będziemy mogli wybrać usługę masażu manualnego lub przykładowo bańką chińską oraz zabiegów pielęgnacyjnych na twarz i ciało. Pobyt w spa (asprodukt.com/wellness) możemy zaliczyć do małych wakacji, czego nie zapewni nam wejście do wanny z hydromasażem znajdującej się w naszej łazience. Oczywiście posiadanie takiej wanny ma wiele zalet, bo po długim i pełnym wrażeń dniu wieczorem możemy jej użyć. Nie obowiązują rezerwacje ani zapisy.
Łazienka
Author: Lazienkaplus.pl
Source: Lazienkaplus.pl
Jednak osoby posiadające takie wanny w swoich łazienkach bardzo często zwracają uwagę na wysoką cenę, fakt ich nieregularnego wykorzystywania, utrudnionego czyszczenia dysz. Poza tym trzeba mieć naprawdę sporą łazienkę, aby wstawić do niej wannę, w której można się bez problemu położyć. Inaczej posiadanie wanny z hydromasażem nie nie sprawdzi się, ponieważ żeby naprawdę odprężyć ciało trzeba rozmasować kręgosłup, barki i stopy. Dodatkową wadą jest głośny szum wody i działających dyszy. Część osób wskazuje to jako wadę, ponieważ hałas wanny z hydromasażem może skutecznie usunąć przyjemność z kąpieli.

Rozważając zakup wanny z hydromasażem pamiętajmy o tym, że zakup nie zwróci się szybko, że wanna wymaga naprawdę sporo wolnej przestrzeni i że troska o higienę może zdominować przyjemność z korzystania z niej. Policzmy, czy systematyczne wizyty w gabinecie odnowy biologicznej nie będą bardziej rozsądnym rozwiązaniem.

Tags: muzyka, masaż, kręgosłup, basen, odnowa biologiczna