Właściwe wyposażenie kuchni w własnym mieszkaniu - podpowiedzi

Posted on 12/08/2017 7:51am

Wielu ludziom wydaje się, że idealna kuchnia to, ta wykonana na wymiar. Do tego fajny stół, właściwe oświetlenie, porządny sprzęt AGD i już, mamy kuchnię idealną. Ale rzeczywistość prezentuje się tak, że poza szafkami oraz lodówką potrzebujemy również garnków, dzięki którym będzie można na kuchence albo w piekarniku zrobić wyśmienite jedzenie. Dlatego musimy posiadać porządny komplet garów, w których przygotujemy posiłki oraz odpowiednie naczynia, w których będzie można jedzenie podać.

garnek
Source: pixabay.com
Dlatego jeśli chodzi o garnki, to idealnym rozwiązaniem w wielu sytuacjach okażą się brytfanny. To duże naczynie-garnek, które pozwala na to, że możemy gotować nawet parę godzin jakieś mięso. Brytfanna jest tak stworzona by nic się nie przypaliło i nie przywarło. Dlatego należy zainwestować w brytfannę (te brytfanny są super). Bo bardzo często jest tak, że wybieramy zestaw garów i brytfanki w takim komplecie nie ma, musimy ją kupić osobno. Perfekcyjne patelnieJeżeli mamy ochotę kupić patelnie powinniśmy wiedzieć, do czego jest nam ona potrzebna. To niezmiernie ważne, by wiedzieć. Bo innej patelni będziemy potrzebować do smażenia naleśników, a innej do usmażenia schabowych, czy do grillowania piersi z kurczaka. Wychodzi na to, bowiem, że patelni jest rzeczywiście sporo. Z tego powodu wybierając patelnie trzeba się chwilę pomyśleć, czy chcielibyśmy posiadać jakąś patelnię uniwersalną, czy raczej lepiej zakupić więcej niż jedną patelnię, każdą do innych potraw. Najważniejsze jest jednak, to by używając patelni nie porysować jej. Dlatego musimy używać drewnianych łopatek do przekładania mięsa, czy mieszania czegoś na patelni, by nie uszkodzić powierzchni z teflonu.

Patelnia
Author: Darcy
Source: http://www.flickr.com
Czasem w kompletach naczyń są patelnie, ale najczęściej będzie trzeba je zakupić osobno, stąd te wszystkie dylematy. Jednak nie musimy się zbytnio martwić, bo tak czy siak jakąś patelnię będzie trzeba wybrać, więc najlepiej kupić jakąś o średnich rozmiarach bardziej uniwersalną, a potem w miarę potrzeb warto kupić kolejne, ale na początek jedna całkowicie okaże się wystarczająca. Warto jednak nie zapominać, że sensowniej zapłacić za odrobinę droższą patelnię, niż tę z najniższej półki cenowej, bo te naprawdę tanie prędko się niszczą, tak, więc sensowniej wydać trochę więcej pieniędzy i posiadać w domu coś porządnego.

Tags: oświetlenie, patelnia, dylemat