W podobnej przestrzeni powinno się dbać o optymalny komfort oraz zastosować odpowiednie wyposażenie

Posted on 18/08/2017 9:54am

Toalety publiczne to pomieszczenia, z których korzystają różnorakie osoby, nie wszystkie są całkowicie sprawne. Przez to powinno się dbać o te pomieszczenia oraz zagwarantować w nich takie warunki, aby każdy mógł korzystać z ich funkcji bez najmniejszego kłopotu.


Toalety publiczne napotyka się w różnych obiektach

publiczna toaleta
Source: pixabay.com
W większości budynków handlowych i komercyjnych nie ma się kłopotów z dostępem do publicznych toalet. W większości przypadków jest ich wystarczająco dużo, aby zagwarantować zgromadzonym ludziom możliwość wygodnego korzystania z łazienki bez potrzeby stania w kolejce. Ciągle jednakże zdarza się tak, że nie wszystkie toalety publiczne są przystosowane do wymagań osób niepełnosprawnych albo matek z malutkimi dziećmi. To poważne utrudnienie dla takich osób, bo nie mogą skorzystać z łazienki w godziwych warunkach, albo w ogóle muszą poszukiwać odmiennego obiektu. Wyposażenie toalet (przejdź do oferty wyposażenia toalet publicznych impeco) publicznych powinno być przystosowane do potrzeb różnorakich osób, nie tylko tych zdrowych i w pełni sprawnych.

Łazienka dla osoby niepełnosprawnej

Dla osoby niepełnosprawnej wygoda korzystania z sanitariatu ma nieco odmienny wymiar, niż dzieje się to w sytuacji osoby sprawnej. Podobna toaleta powinna być aranżowana nieco inaczej, tak żeby sprostać potrzebom osoby niepełnosprawnej. Ważne jest, by posiadała na tyle szerokie wejście, aby dało się przez nie przejechać na wózku inwalidzkim. Przy ubikacjach albo umywalkach muszą znajdować się uchwyty dla niepełnosprawnych. Przydatnym wyposażeniem okazuje się także przycisk alarmowy, jakim osoba niepełnosprawna ma szansę w razie trudności wezwać wsparcia. Zobacz: sprawdzone wyposażenie toalet publicznych.


Komfortowy pokoik dla mamy z dzieckiem

toaleta publiczna
Source: pixabay.com
Dogodnych warunków wymagają także maluchy. Coraz częściej w toaletach publicznych można spotkać osobne pokoiki, w których mamy mogą przebrać, przewinąć, jak również nakarmić dziecko. Takie pomieszczenie powinno być wyposażone w specjalne stanowisko do przewijania, wyposażone w elementy zabezpieczające, przykładowo pasy. Pomocne będzie też krzesełko, na którym matka może wygodnie usiąść, gdy karmi maluszka, jak również niewielki brodzik, gdzie można dzieci przemyć. Korzystnie, jeżeli w toaletach publicznych mieszczą się też małe kabiny z sedesami przystosowanymi rozmiarami do mniejszych dzieci, ponieważ nie wszystkie sięgają dużych sanitariatów. Tu więcej: sprawdzone uchwyty dla niepełnosprawnych.

Tags: komfort, toalety, maluchy, wygoda, maluszki