W jaki sposób dopasować właściwą szafkę do współczesnej łazienki.

Posted on 03/04/2019 8:22am

Już w starożytności miejsce zwane toaletą miało służyć do relaksu i odprężenia. Aby stworzyć luźny, wygodny a także pomysłowy styl łazienki musimy znaleźć odpowiednich mebli. Wybierając sprzęty należy kierować się głównymi kryteriami tak, aby służyły nam jak najdłużej. Najważniejsze jest żebyśmy zobaczyli z jakich surowców wykonane zostały dane meble.

Łazienka nowoczesna
Author: Carl Mattone
Source: http://www.flickr.com
Większość akcesoriów do łazienki wykonana jest z płyt MDF, która pokryta jest folią meblową gwarantująca lepszą odporność przed wilgotnością. Przytrafiają się meble zrobione z prawdziwego drewna a także wyprodukowane całkowicie ze szkła. Niestety te surowce nie są tak odporne jak płyta MDF. Dokładnie ta trwałość a także niska cena sprawiły, iż większość mebli wykonana jest właśnie z tego surowca, np.: wiszące szafki łazienkowe.Jednak i tak wszystko zależy od tego jaki metraż posiada nasza łazienka.

Nie musimy posiadać dużego metrażu by nasz zakątek relaksu prezentował się dumnie. W szczególności,że wybór mebli jest wyjątkowo okazały i każdy znajdzie coś dla siebie.Już sam wybór szafek może spowodować u nas zawrót głowy. Szafka do łazienki powinna być głównie funkcjonalna. Mamy np. stojące szafki tzw słupki albo wiszące szafki łazienkowe. Wachlarz odcieni jest bogata ale nie ukrywając jesteśmy tradycjonalistami i zwyczajnie wybieramy białe wiszące szafki łazienkowe. Niemniej jednak możemy pokusić się o stworzenie takiego miejsca, które będzie designem odstawało od ogólnie ustanowionych standardów. Musimy również pamiętać, aby nie przesadzać z liczbą mebli. Należy przeznaczyć miejsce na lustro a także wieszaki na odzież jak i ręczniki.

Ponadto dużo miejsca zajmuje grzejnik, który zazwyczaj zakładany jest na ścianie. Jednakże trzeba przemyśleć ile szafek do łazienki jest nam potrzebne. Jedna pod umywalką na przybory kosmetyczne, szczoteczki do zębów itd. Druga na ręczniki, ściereczki a także szlafroki. Ewentualnie możemy jeszcze zamontować dodatkowo szafkę kiedy mamy bardzo dużo rodzinę i wtedy kosmetyki nie mieszczą się w jednej szafce.Podsumowując: Aktualnie na rynku mamy bardzo szeroki wybór szafek i mebli do łazienki. Ich właściwy wybór zależny jest tylko od naszych indywidualnych preferencji oraz zainteresowań. W przypadku aranżacja łazienki to kwestia gustu, o którym się nie mówi.Tags: meble, łazienki, szafki