Urządzanie wnętrza – jakim sposobem zmienić salon w prosty sposób?

Posted on 09/02/2019 10:23am

Salon to bez wątpienia szczególnie charakterystyczne pomieszczenie w każdym mieszkaniu. To właśnie w nim przyjmujemy gości, ale również w przeciągu dnia spędzamy w nim wiele czasu razem z najbliższymi. Nic dziwnego, że tak wiele pracy wkładamy, by zaaranżować je z pomysłem oraz ze smakiem.

Jak urządzić dom lub mieszkanie
Author: Future PR
Source: Future PR
Wystarczą dodatki?Aby odmienić styl wnętrza i nadać mu nowego wyglądu, w ogóle nie potrzeba kupować następnych mebli albo odmieniać barw ścian. Niekiedy wystarczą niewielkie zmiany, a wynik będzie nadzwyczajny - kliknij aby zobaczyć źródło. Przede wszystkim zatroszcz się o ciekawe dodatki. Jeśli kluczową ozdobą salonu jest wygodny tapczan, można wyszukać oryginalne poduchy, jakie odrobinę ją ożywią. Nie muszą to być jaśki ze sklepu. Jeżeli lubisz szyć, możesz sama uszyć poszewki z nieużywanej narzuty o interesującym wzorze. Ozdobą również może być wyjątkowy żyrandol dopasowany do mebli. Do tych nowoczesnych i zachowanych w minimalistycznym stylu dobierz model designerski, który świetnie będzie się komponował w tak zaaranżowanym wnętrzu. Czasami wystarczą małe zmiany – zamiast ciężkich zasłon lekka roleta, jaka optycznie powiększy pomieszczenie; zmiana dywanu albo kilka barwnych gadżetów. Pamiętaj, nie musisz wydawać majątku oraz wymieniać każdego elementu wystroju w salonie. Nade wszystko liczy się stosowny koncept.fototapeta - muzyczne uliczki
Author: wanderingphotographer151
Source: http://www.flickr.com
A może fototapeta?
Jedną z najprostszych metod, aby zmienić całkowicie salon bez większego wysiłku jest naklejenie fototapety. Są one sprzedawane w nieskończenie licznych wariantach, a niektóre firmy dodatkowo zapewniają możliwość druku fotografii dostarczonej przez klienta. Jakim sposobem je dobrać do wnętrza? Naturalnie wszystko zależy od naszych upodobań oraz mebli lub aranżacji pomieszczenia. Fototapety do salonu dmuchawiec zachowane w czarno-białej kolorystyce sprawdzą się do minimalistycznych pomieszczeń. Natomiast fototapety jeziora mogą optycznie powiększyć nieduży salon. Podczas szukania takich dekoracji zwróćmy uwagę na ich jakość, zweryfikujmy czy nakładany klej nie jest toksyczny i wybierzmy zdjęcie, jakie w szczególności będzie przypasowane do pomieszczenia. Nie zapominajmy też o zachowaniu umiaru – wybierając fototapety do salonu dmuchawiec zrezygnujmy z fototapety jeziora na drugiej ścianie. Dzięki temu unikniemy zamieszania.

Tags: salon, czas, umiar