Urządzanie salonu jest naprawdę ambitnym zadaniem, zarówno dla posiadaczy nowoczesnych domów, jak i mieszkańców starych budynków

Posted on 16/10/2020 2:58pm

Nie każdy Polak może poszczycić się posiadaniem obszernego salonu z widokiem na ładnie urządzony taras. Mieszkańcy dziesięciopiętrowców mogą sobie tylko pomarzyć o tym pomieszczeniu, gdzie można odprężyć się po całym dniu ciężkiej pracy albo popołudniami oglądać interesujący film przyrodniczy. Salon staje się królestwem gospodyni i to ona najczęściej decyduje o jego wyglądzie. Zarówno niewielka, jak i ogromna powierzchnia pokoju dziennego sprawia, że niejedna trzydziestolatka stoi przed naprawdę wielkim wyzwaniem.


kot na sofie
Author: a rancid amoeba
Source: http://www.flickr.com
Wnętrze powinno być nie tylko elegancko, ale i funkcjonalnie wyposażone. W nowych, parterowych bądź piętrowych, domach salon jest nierzadko sercem całego mieszkania. Inżynierowie zazwyczaj umieszczają wspomniane pomieszczenie tuż obok kuchni - czasem salon i funkcjonalnie urządzoną kuchnię dzieli tylko symboliczna ścianka. Tak czy siak w pokoju dziennym obligatoryjnie musi znaleźć się choćby niewielki kominek, nawet taki z elektrycznym wkładem.

Materiał analizujący tę kwestię jest bardzo drobiazgowy, ale warto zbadać to pod innym kątem. My zalecamy to opracowanie (http://alena-firany.pl/outlet.html).

Rzecz jasna wcale nie musi on ogrzewać pomieszczenia - jego kluczowym zadaniem jest tworzenie ciepłej atmosfery lub jak kto woli, domowego klimatu. Tymczasem samo wnętrze nie może być przeładowane - tak naprawdę najważniejsze pozostają meble, a dokładniej zestawy wypoczynkowe. Trafionym wyborem zapewne będą także tapicerowane sofy lub narożniki skórzane. Ważne jest to, by postawić na minimalistyczne projekty i zamiast kupować komodę lub sporych gabarytów regał na książki, lepiej zainwestować w gustowne oświetlenie i lepsze gatunkowo dywany.

Niezwykle ciekawią nas Wasze oceny. Czy masz wątpliwości? (www.stylowy-mebel.pl/lustra-w-zlotej-ramie-c-15.html) Jeżeli tak, to namawiamy do kontaktowania się. Z przyjemnością ustosunkujemy się do najmniejszej wiadomości.

Z kolei w wiekowym domu salon powinien w pewnym stopniu nawiązywać do przeszłości, chociaż równocześnie trzeba pamiętać, by wspomniane pomieszczenie nie stało się składem bibelotów.


fotele
Author: zenjazzygeek
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli ktoś nie lubi kupować antyków, może z powodzeniem zainwestować w meble w stylu retro - wystarczy tylko sprawdzić, który producent mebli tapicerowanych oferuje interesujące nas wzory kanap, krzeseł bądź foteli. Należy też pamiętać, że nie trzeba wcale rezygnować z nowoczesnych elementów wyposażenia - przecież kryształowy abażur, kinkiety ze stali nierdzewnej lub narożniki skórzane są zasadniczo uniwersalną dekoracją. A jeżeli komuś naprawdę zależy na co najmniej kilkudziesięcioletnich sprzętach, to może np. własnoręcznie odnowić zniszczoną kanapę znalezioną w piwnicy mieszkania dziadków.

Tags: taras, salon, sofa, fotel