Urządzamy pokój dzienny z klasą!

Posted on 08/02/2019 4:42pm

Salon to niezwykle istotne pomieszczenie w każdym mieszkaniu. Tu wypoczywamy, spędzamy czas z rodzinką, a także podejmujemy gości. Istotne, ażeby pokój dzienny został umeblowany tak, by nie tylko spełniał funkcje, do jakich jest przeznaczony, ale również radował oko doskonale przemyślaną aranżacją.


Organizując pokój dzienny, należy przede wszystkim zastanowić się, jakie funkcje powinien on pełnić. Poza tym, iż będzie w nim miejsce przeznaczone do wypoczynku, to - zależnie
wyposażenie mieszkania
Author: Carissa Rogers
Source: http://www.flickr.com
od potrzeb - może także posiadać on część jadalną, czy służącą do pracy. Oczywiście inaczej wyglądał będzie pokój dzienny w domku jednorodzinnym, inaczej zaś w mieszkaniu o małym metrażu. Najbardziej komfortowy jak też łatwiejszy w aranżacji będzie duży, przestronny salon, jednakże to nie znaczy, że jeśli dysponujemy niewielkim pomieszczeniem, nie możemy go funkcjonalnie urządzić. Istotnym fragmentem urządzenia pokoju dziennego będzie również budżet, którym dysponujemy. Nawet najlepsze projekty, najbardziej niebanalne rozwiązania rozbiją się w zderzeniu z finansową faktycznością. Stąd warto zweryfikować, na co nas stać, korzystając z darmowego kalkulatora kosztów aranżacji salonu .

Co zrobić, żeby stworzyć pokój dzienny, w jakim każdy domownik odnajdzie miejsce do wypoczynku? Z pewnością musimy dobrać takie meble, które pozwolą na spełnienie jego kardynalnej funkcji, zatem funkcji wypoczynkowej. Kluczowym elementem wystroju wnętrza salonu jest więc praktyczna kanapa, albo też sofa, a nawet narożnik ( narożniki skórzane). Musi ona pomieścić wszystkich mieszkańców, dobrze zatem żeby była istotnych rozmiarów. W domu, w którym jest więcej osób albo przyjmuje się sporo gości wspaniale sprawdzi się kanapa modułowa, której elementy możemy stosownie dostawiać czy odstawiać, w zależności od potrzeb. Aktualnie prawie każdy producent mebli wypoczynkowych posiada takie meble w swej ofercie. Jasne jest, że sprzęty wybieramy nie tylko pod względem funkcjonalności, zatem jeśli podobają nam się małe sofy możemy z powodzeniem dobrać do nich fotele.


Wszelkiego typu aranżacje podpowiadają, że przed sofą powinien znaleźć się stół kawowy. Współcześnie do wyboru mamy wiele rozmaitych modeli. Stoliki mogą być w wyższym stopniu fantazyjne czy wprost przeciwnie - czarujące prostotą. Typowy stolik możemy zastąpić także ozdobną skrzynią, która dodatkowo pomieści jeszcze kilka rzeczy. W zależności od tego, jaki wystrój pomieszczenia wybierzemy, dobieramy do niego stosowny mebel. We wnętrzach tradycyjnych doskonale sprawdzą się meble dębowe.

Tags: odpoczynek, aranżacja, wypoczynek, sofa