Typy farb, które warto znać. Czy farba może pomóc nam zmienić klimat w mieszkaniu oraz wpływać na aranżację wnętrza?

Posted on 25/11/2020 3:05pm

Dom można odmienić na różne sposoby. Tak naprawdę przeróżnych pomysłów, sposobów aranżacji, innowacyjnych rozwiązań jest z roku na rok coraz więcej. Jednak nie każdy zdaje sobie sprawę z tego ile jesteśmy w stanie zdziałać stosując tylko farby. Ile oryginalnych pomysłów można z jej użyciem zrealizować oraz jak dużo istnieje różnych jej typów służących do najróżniejszych celów. Jakie farby powinniśmy wypróbować w swoim domu?


beżowa ściana
Często mamy już dosyć takich idealnie gładkich ścian w jednolitym kolorze. Chcąc poszaleć z fakturą nie za każdym razem pozostaje tylko tynk strukturalny. Szczególnie przy okazji stawiania domu warto poszaleć i pozostawić jedną ścianę w stanie surowym. Farba (sprawdź farba efekt betonu) na beton, którą nanosi się od razu na taką powierzchnię pozwoli nam uzyskać jedyny w swoim rodzaju efekt - farba na beton. Świetny kontrast uzyskamy jak reszta ścian będzie zagipsowana oraz pomalowana zostanie na nieskazitelną biel. Wtedy rezultat okaże się powalający. Jak mowa o malowaniu ścian to trzeba wspomnieć o popularnej ostatnimi czasy farbie tablicowej. Z pewnością wielu osobom wydaje się ona idealna w zasadzie tylko do pokoju dziecięcego. To jednak nie jest prawdą. Wyobraźmy sobie jak oryginalny efekt stworzymy kiedy użyjemy jej w kuchni. Będzie to budziło skojarzenia z knajpką. Możemy na tej ścianie zapisać kredą tablicową receptury na różnego rodzaju potrawy, albo listę zakupów. Da nam to bardzo niesamowity efekt, który zmieni naszą kuchnię całkowicie. Stworzymy coś jedynego w swoim rodzaju oraz wniesiemy troszkę życia w tą nudną przestrzeń.

Jeżeli potrzebne Ci kolejne źródło inspiracji, zerknij koniecznie (https://plytki-lazienki.pl/c/23/drzwi-prysznicowe.html) pod ten odnośnik. Zobaczysz w tamtym miejscu materiały utrzymane przy zastosowaniu zbliżonej narracji.

Niektórzy dość często zmieniają meble w domu. Nie jest to często tania zmiana, ponieważ sprzęty tego typu jednak trochę kosztują.


farby na beton
Author: COD Newsroom
Source: http://www.flickr.com
Dobrze jest spojrzeć jednak na swoje meble łaskawym okiem jak również zastanowić się jak możemy je zmienić na lepsze. Dobrze jest zobaczyć jakie są możliwości w tym temacie. Zapewne niektórzy będą zdziwieni, że jest specjalna farba, jaka służy do postarzania różnych mebli. Nie musimy mieć wielkich zdolności plastycznych ani specjalnej wiedzy w temacie odnawiania mebli. Pomoże nam taka specjalna farba, a rezultat nas na pewno zaskoczy. W taki sposób uzyskamy jakby całkiem nowe sprzęty do domu w starym stylu, które odmienią przestrzeń. Z korzyścią rzecz jasna dla wystroju domu. Warto zatem nim zaplanujemy generalny remont zobaczyć jakie możliwości mamy, a możemy być pozytywnie zaskoczeni.

Tags: dom, ściana, efekt, przestrzeń