Spa w naszym mieszkaniu? Dlaczego nie. Obecnie jest to dostępne dla każdego z nas. Nie wierzysz? Sprawdź

Posted on 12/07/2018 1:06am

Od jakiegoś czasu domowe spa cieszy się coraz większą popularnością. Spa nie kojarzy już się nam wyłącznie z ośrodkami wczasowymi czy salonami urody, ponieważ małe i niekosztowne seanse spa można bez problemu zastosować we własnym domu. Dobra będzie kąpiel w wygodnej wannie, w wodzie z dodatkiem aromatycznych olejków.
łazienka z wanną z hydromasażem
Author: brett jordan
Source: http://www.flickr.com
Jak jeszcze do tego dodamy obecność świec i kojącej muzyki, to zagwarantujemy sobie wspaniały relaks. Najlepiej mają posiadacze domków jednorodzinnych, gdzie możemy przeznaczyć określone pomieszczenie na własny salon. Niemniej, nie jest to konieczność,ponieważ zazwyczaj wystarcza do tego nawet niewielka łazienka.

Tak określana akwaterapia, czyli hydroterapia ma niezwykle korzystny wpływ na układ krążenia, układ nerwowy, a także wiele pozostałych narządów. Hydroterapia tak właśnie jest działem fizjoterapii, sposobem leczenia bodźcami, która polega na zewnętrznym zastosowaniu wody. Podstawami takiego działania są odpowiednia temperatura i ciśnienie wody. Najlepsza do domowego spa jest wanna z hydromasażem. Jest bardzo zaawansowanym technologicznie, jednak też bardzo dobrym sposobem na dobry, zdrowy relaks.Warianty masażu jakie sobie możemy zrobić dzielimy na te z użyciem wody, z masażem za pomocą powietrza i łączone warianty, czyli z masażem wodno-powietrznym. Masaż wodny,a więc hydromasaż jest najmodniejszy. Jak to działa? Dysze są umieszczone na ściankach wanny ale tez na jej oparciu i dnie, czyli tam, gdzie trzymane są stopy. Takie umieszczenie dysz zapewnia masaż kręgosłupa, ramion i stóp. Z dysz wypłynie woda,pozostaje ona w obiegu zamkniętym. Siłę a także kierunek jej pływów spokojnie możemy regulować. Pewne rodzaje wanien z hydromasażem są uzupełnione także w system tworzący ultradźwięki, potęguje to efekt masażu. Sprawdź więcej: .


Masaż wodno-powietrzny oparty jest na połączeniu masażu wodnego i perełkowego, za pomocą którego funkcjonowanie może być niezwykle efektywne. Wanna mająca taki układ pozwala na prace w systemie, w którym mamy szansę mieszać rozmaite typy masażu. Główną zaletą takiego masażu jest rozluźnienie mięśni oraz wspomaganie ukrwienia w krótszym czasie, niż ma to miejsce w momencie samego masażu wodnego.

Tags: stopy, masaż, SPA