Sauna w domu. O czym warto pamiętać projektując domową saunę?

Posted on 19/06/2018 3:20pm

Żeby móc korzystać z kąpieli w saunie bądź łaźni parowej, nie musisz iść do SPA. Saunę możesz zainstalować w domku. Jednak na prawdziwy komfort oraz relaks można liczyć tylko wtenczas, gdy dobrze zaprojektujesz saunę w domu.


Pokój
Author: Corey Chambers
Source: http://www.flickr.com


Projektowanie sauny najlepiej zostawić zawodowcowi. Starczą 1,5 mkw. pustej powierzchni i 7 tys. zł, by łaźnię parową albo saunę urządzić pod własnym dachem. Roboty montażowe potrwają zaledwie jeden dzień. Byłoby ideałem zaplanować miejsce na domowe SPA już w projekcie domu. Prócz kabiny sauny (asprodukt.com/nowosci) albo łaźni parowej możemy wtedy w pobliżu zaplanować miejsce do odpoczynku a także bezpośrednie drzwi na zewnątrz – albowiem nie ma to jak po kąpieli w saunie odpocząć na leżaku w ogrodzie. Dobrym momentem do zamontowania sauny będzie remont domu.


lampa
Author: Sagaform
Source: Myin.pl
Łaźnię parową można zaaranżować w jakimś z pokoi, na przykład w alkowie zwolnionej po wyprowadzce dorosłego potomka. Jeśli jeszcze pokój będzie miał bezpośrednie wyjście na niewielki taras lub balkon, będzie doskonale. Doskonałym miejscem na saunę jest toaleta. Kąpielowa kabina zająć może miejsce wanny, natomiast niewielka łaźnia parowa pomieści się obok. Skośny dach nie jest przeszkodą w zainstalowaniu łaźni parowej, więc adaptowane pomieszczenie może się znajdować na poddaszu. Najczęstsze błędy przy projektowaniu sauny tyczą się wentylacji. Poza niekomfortową ablucją spowodować mogą zawilgocenie pomieszczenia, a w skrajnych sytuacjach przegrzewanie się części w środku sauny (www.asprodukt.com/basen).


Powietrze powinno bez trudności przepływać naokoło kabiny łaźni parowej i bez trudu cyrkulować we wnętrzu, do którego jest odprowadzane. Między ścianami wnętrza a ściankami sauny musi pozostać minimum paro centymetrowy odstęp.

Tags: pokój, kąpiel, drzwi