Rozliczysz swój PIT samodzielnie? Jeśli nie wiesz, jak konkretnie to zrobić, skorzystaj z pomocy profesjonalisty!

Posted on 15/06/2021 10:14am

Sporo ludzi rozlicza swoje zeznania podatkowe samodzielnie. Już niedługo zbliży się czas, kiedy trzeba będzie obliczyć swoje zeznania podatkowe za rok 2016. Czy zdecydujesz się na wypełnienie PIT-a osobiście czy też raczej będziesz wolał korzystać z pomocy fachowca w tym zakresie? Jeśli wiesz, czy na przykład jest PIT 38 i jakie konkretnie ulgi Ci przysługują, wówczas bez wątpienia możesz pokusić się o rozliczenia PIT-a osobiście.
pit 38
Author: Southbank Centre
Source: http://www.flickr.com


Jeśli jednak nie za bardzo orientujesz się we wszelkiego rodzaju zawiłościach podatkowych lub pracujesz na kilka różnych umów równocześnie i nie do końca wiesz, czy korzystniej dla Ciebie rozliczać się z małżonkiem czy samodzielnie, wtedy oczywiście możesz skorzystać z pomocy fachowca.


Rozliczanie PIT-a osobiście


Rozliczanie PIT-a osobiście to bez wątpliwości nie lada wyzwanie, jeśli jednak uda Ci się to zrobić, wtedy z pewnością będziesz z siebie bardzo dumny. W internecie aktualnie znajduje się mnóstwo różnego rodzaju poradników z konkretnymi wskazówkami, w jaki konkretnie sposób rozliczyć swój PIT. Jeśli będziesz kierować się tymi poradami przekazanymi przez specjalistów, wtedy na pewno bez żadnych problemów uda Ci się wysłać deklarację do urzędu skarbowego. Na dodatek Ministerstwo Finansów niedawno uruchomiło specjalny portal podatnika, na którym można znaleźć wszelkie niezbędne informacje na temat rozliczania PIT-a oraz odpowiedzi na często zadawane przez podatników pytania. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do swojego PIT-a, bez wątpliwości właśnie tam będziesz mógł znaleźć odpowiedź na męczące Cię problemy. Jeśli się tak nie stanie, wtedy możesz zatelefonować do dyżurujących na specjalnej infolinii ludzi, którzy są w dziedzinie podatków fachowcami i bez wątpienia odpowiedzą wyczerpująco na wszelkie Twoje pytania - -> pit online.


portal podatnika
Author: Kelly Sikkema
Source: http://www.flickr.com


Zlecenie PIT-a do rozliczenia fachowcowi


Jeżeli masz do obliczenia mocniej skomplikowany PIT - bo na przykład prowadzisz swoją działalność gospodarczą lub pracujesz jednocześnie na paru różnie skonstruowanych umowach, wtedy z pewnością o wiele lepszym pomysłem będzie zlecenie (zobacz kalkulator płac umowa zlecenie) wykonania rozliczenia fachowcowi. Oczywiście będziesz musiał mu nieco zapłacić, jednak nie są to aż tak duże pieniądze żeby trzeba było na tym konkretnie oszczędzać - szczególnie, że jest to wydatek, który ponosisz wyłącznie raz w roku, co z pewnością nie jest bez znaczenia - .
Jeżeli nawet kilkaset złotych miałoby być ceną za święty spokój oraz brak kłopotów z urzędem skarbowym, oczywiście warto taka cenę zapłacić. Jeżeli zatem masz jakiekolwiek wątpliwości, jak konkretnie rozliczać swój PIT (zobacz pit 2020 program) 38 czy też jakie konkretnie ulgi Ci przysługują w danym roku, wówczas oczywiście powinieneś zgłosić się do specjalisty, który ustali to za Ciebie.

Tags: działalność, moc, rozliczenia, rok, rozwiązanie