Różne przykłady ozdób do pokoju gościnnego. Na jakie rzeczy uważać w czasie ich wybierania?

Posted on 25/11/2017 8:13pm

Salon jest taką częścią mieszkania, która pełni też ważną funkcję, a mianowicie reprezentacyjną. To do salonu najczęściej zaprasza się gości, to tutaj robimy przyjęcia. Z tego powodu nie można zapominać o odpowiednich dekoracjach w tym miejscu.
salon
Author: Emily May
Source: http://www.flickr.com
Dekoracje do salonu mogą być bardzo różnorodne. Zapewne każdy także będzie miał inną rzecz na myśli, kiedy mowa o dekoracjach. Jednak istotne jest, aby z nimi nie przesadzać. Możemy bowiem w taki sposób uzyskać efekt przeciwny do zamierzonego. Przepych, który objawia się dużą ilością rzeczy nie służy bowiem przestrzeni. Bez względu na to jak piękne byłyby to przedmioty, należy wystrzegać się ich nadmiernej ilości.

Gdy chodzi o dekoracje do salonów, to są nimi z pewnością stylowe lampy. Dobrze jest poszukać czegoś oryginalnego. Czasem jedna, designerska lamp (odkryj stronę) da nam fajniejszy efekt, aniżeli kilka lampek masowej produkcji. Tego typu stylowa lampka jest już piękną ozdobą, lecz poza tym stwarza przyjemny klimat w mieszkaniu. To z pewnością idealna dekoracja salonu.

Sporo osób przez dekoracje, rozumie różne dodatki w postaci poduch, kap, obrusów albo też ładnych zasłon. Te wszystkie tekstylne dodatki rzeczywiście są w stanie zmienić bardzo klimat danego wnętrza. Jeśli ktoś chciałby osiągnąć efekt pomieszczenia bardzo przytulnego, to tego typu dekoracji nie powinno brakować w salonie. Z kolei we wnętrzu o klimacie nowoczesnym mogą się nie sprawdzić w ogóle. Poza tym trzeba bardzo uważać, by nie przesadzić z ilością barw, tekstur, form. Należy umiejętnie dopasowywać do siebie tego typu tekstylne ozdoby, by wzajemnie się uzupełniały - sprawdź dostępne dekoracje (link do strony) do salonu http://www.ad-home.pl .


Dla kogoś natomiast dekoracje muszą znaleźć się głównie na ścianach. Ładny obraz pasujący klimatem do wnętrza na pewno da doskonały efekt. Gdy mowa o obrazach, to zwróćmy uwagę na ramy, ponieważ one mają równie duży wydźwięk dekoratorski. Istnieje ogromny wybór ram. Począwszy od tych najprostszych oraz nowoczesnych, a skończywszy na tych starych antykach. Jeżeli tylko takie stare dodatki pasują do wnętrza salonu, to dobrze jest poszukać oryginalnych ram na pchlich targach. Otrzymamy wtedy fajny efekt. Tak samo jak obrazy, tak fotografie zawieszone na ścianach są ładną dekoracją. Do tego także całkiem niepowtarzalną, ponieważ każde zrobione przez nas zdjęcie jest niepowtarzalne. Dobrze jest pomyśleć nad takim rozwiązaniem.

Tags: lampy, Wnętrza, rzeczy, lampa