Przeszkolenie sprzedawców z pewnością zaowocuje zwiększeniem dochodów, a poza tym przyciągnie nowych klientów

Posted on 08/10/2019 8:31am

O tym, że dobry przygotowany do pracy ekspedient jest w stanie sprzedać właściwie każdy, nawet ten wadliwy towar, przekonaliśmy się już niejeden raz. Cechy charakteru mają tutaj niemarginalne znaczenie, lecz najprawdopodobniej o wiele więcej zawdzięczamy odbytym kursom. Praktycznie wszystkie umiejętności możemy nabyć, chociaż przy okazji warto nadmienić, że nie każdy ma szansę na karierę w sprzedaży. Wystarczy tutaj wspomnieć o introwertykach, którzy już z definicji nie będą dobrze czuli się za ladą.


Kto jednak swoją przyszłość zawodową wiąże ze sprzedażą, może nieco podnieść stan swojej wiedzy i nauczyć się przy okazji wszystkich technik sprzedażowych. Na pewno o niebo łatwiej mają ci, którzy już od niemalże od dzieciństwa sprzedawali niewielkiej wartości przedmioty na aukcjach wirtualnych. Należy jednak przypomnieć, że znane powiedzenie uczy: na naukę nigdy nie jest za późno. Kierując się tą zasadą nawet ci wieloletni sprzedawcy zapiszą się na szkolenie. W końcu w życiu warto kierować się pokorą, bo wtedy, co zabrzmi nieco paradoksalnie, możemy dużo więcej zdobyć.
szkolenie
Author: KSAF AGH Krakowska Studencka Agencja Fotograficzna AGH
Source: http://www.flickr.com

Wiele razy mieliśmy okazję przypatrzyć się sprzedawcom, którzy siedzą prawie bezczynnie za ladą i oczekują na klientów. Taka praca najprawdopodobniej do tych szczególnie przyjemnych się nie wlicza i bywa pozostaje mało przyszłościowa. Zresztą jeśli taki sklep nie ma klienteli, to przecież w niedługim czasie zostanie zamknięty. Zdarzają się jednakże i takie sytuacje, kiedy sprzedawcy muszą obsłużyć tak wiele kobiet, że trudno jest im wypić cały kubek gorącej herbaty. O ile tacy subiekci nie są kasjerami w hipermarkecie, to mogą z powodzeniem udać się na szkolenie zatytułowane zarządzanie sobą w czasie (). Dzięki zdobytej wiedzy będą mogli radzić sobie z różnymi sytuacjami, jakie przytrafiają się w czasie pracy.


Kolejnym wartym uwagi szkoleniem jest profesjonalna obsługa klienta (). Sprzedawcy bardzo często bywają o wiele bardziej zainteresowani swoim telefonem niż pytaniami potencjalnych nabywców. A jeżeli nawet pragną współpracować z klientem, to niekiedy okazuje się, że nie posiadają nawet elementarnej wiedzy na temat artykułów wyłożonych na regałach. Młoda ekspedientka, która nie jest w stanie zareklamować i doradzić np. najlepszego w konkretnym przypadku modelu kuchenki mikrofalowej, powinna pomyśleć nad zmianą profesji albo ostro wziąć się do nauki. W końcu profesjonalna obsługa klienta nie polega tylko na uprzejmym dobry wieczór skierowanym do właśnie wchodzącego delikwenta.
Autor

Tags: kurs, szkolenie