Przekonaj się w jaki sposób najlepiej odzyskać pieniądze od wierzycieli

Posted on 29/02/2020 7:42am

Jeśli prowadzisz własną firmę, wtedy bez wątpliwości świetnie wiesz, jak często można trafić na gorszych klientów. Niejeden raz na pewno już zdarzyło Ci się, że ktoś nie zapłacił Ci w określonym terminie.


monitoring należności
Author: Håkan Dahlström
Source: http://www.flickr.com
Kiedy chcesz na przyszłość uniknąć tego typu przypadków, wówczas na pewno powinieneś zainteresować się nową funkcją wprowadzoną przez sądy. Kiedy chcesz sprawdzić, czy Twój nowy kontrahent, z którym chcesz wejść w interes nie zalega przypadkiem z wypłatą pieniędzy innym osobom, wtedy na pewno powinieneś zastosować wobec niego monitoring należności. Dzięki temu łatwo sprawdzisz, czy dana osoba nie ma nieopłaconych rachunków w stosunku do innych firm.

Wtedy zazwyczaj staramy się rozwiązywać takie kwestie ugodowo, aby nie stracić na przyszłość kontrahenta, jednak czasem jest to niemożliwe i trzeba uciec się do ostrzejszych środków. Kiedy prowadzisz sporą firmę i zastanawiasz się, w jaki sposób zarządzać nieuregulowanymi finansami, wtedy na pewno powinno zainteresować Cię monitorowanie należności. Jeżeli okaże się, że tak jest, z pewnością powinien być to dla Ciebie sygnał ostrzegawczy. Kiedy nie znasz dobrze tej osoby i nie jesteś pewny, czy możesz jej zaufać w stu procentach, wtedy bez wątpienia nie powinieneś wchodzić z nią w interes, bo może się to dla Ciebie skończyć niedobrze. Nie powinieneś z pewnością wchodzić w spółkę także z osobami, które zostały osądzone prawomocnym wyrokiem sądowym. Jeżeli masz pewność, że Twój nowy klient miał jakąś sprawę w sądzie, wówczas sprawnie możesz sprawdzić to przez sieć. Jeżeli wiesz, w jakiej sprawie brał udział, wtedy możesz zwrócić się do właściwego sądu o udostępnienie Ci akt danej sprawy lub zobaczyć e-sąd dostęp do akt ((zobacz dodatkowe informacje)).

Jeśli zdecydujesz się na wprowadzenie takiego systemu w swojej firmie, wówczas zdecydowanie nie będziesz tego żałował. Jeżeli połączysz system monitorowania należności z księgowością firmy, wtedy wszystkie nieopłacone należności będziesz miał jak na tacy. Kiedy tylko termin zapłacenia jakiejś faktury minie, wówczas znajdzie się ona wyróżniona w systemie. Aby sprawdzić dokładnie ile kasy i przez jak długi czas zalega Ci dany kontrahent, wtedy bez wątpliwości możesz to szybko sprawdzić za pomocą kilku kliknięć myszką. Jeśli zainstalujesz w swojej firmie bardziej zaawansowaną wersję systemu, wówczas bez większego trudu będziesz mógł także egzekwować spłatę należności w bardziej ostry sposób. Jeżeli interesuje Cię rejestr dłużników dostęp do niego bez wątpienia będzie w stanie zapewnić Ci dokładnie taki program.

Czy szukasz nowych i ciekawych wpisów na powyższy temat? Nadciągamy z pomocą - kliknij i sprawdź (http://www.adwokatchojka.pl/) tutaj nowe wątki.

Kiedy będziesz chciał zgłosić konkretną sprawę do komornika i rejestru długów, wtedy również wystarczy kilka kliknięć myszką. Kiedy zdecydujesz się na takie rozwiązanie, wówczas ciągle i na bieżąco będziesz mógł sprawdzać postępy w Twojej sprawie.

Te informacje wciągnęły Cię zupełnie? Jeżeli tak jest, to przeczytaj więcej danych na pozostałych stronach - odnajdziesz je, klikając w link znajdujący się poniżej.

Jeśli masz dosyć ciągłego przeglądania dokumentów w celu sprawdzenia, czy wszyscy klienci rozliczyli się z Tobą odpowiednio, wówczas kategorycznie system monitorowania należności jest przeznaczony specjalnie dla Ciebie. Zainstalowanie go w swojej firmie z pewnością będzie bardzo mądrą inwestycją. Od tej pory właściwie nie będziesz już musiał nigdy martwić się o to, że jakaś faktura umknie twojej uwadze, a jeden z kontrahentów się z Tobą nie rozliczy. To niewątpliwie fantastyczny pomysł.

Tags: pieniądze, Sąd, rozliczenia, długi, należności, ugody