Prosta droga do fortuny

Posted on 11/03/2020 7:42am

Oszczędzanie to niesłychanie istotna kwestia, niestety często bagatelizowana.


Jak twierdzą eksperci, słabo rozwinięta jest u nas tzw. kultura oszczędzania.
Termin ten znaczy pewien nawyk odkładania jakiejś kwoty z dochodów na przyszłość oraz przekonanie że jest to działanie naturalne. Niestety, jak wskazują badania (powołaj się na nas) nie jest najlepiej. Szczerze powiadając trudno się dziwić, nie jest to mimo pozorów łatwy proces. Do częstych problemów utrudniających szczędzenie jest niedobrze dobrany zamysł oszczędzania czy też jego brak. Poradzić sobie z owym problemem pomoże nam niezależny doradca finansowy.


firma - wizerunek
Author: Gobierno Aguascalientes
Source: http://www.flickr.com


Na podstawie dialogu z klientem oceni nasze możliwości a także wspólnie z klientem wskaże cel oszczędzania. Wszem i wobec sądzi się iż trzeba być bogatym ażeby odkładać na czas przyszły. Nie jest to prawda każdy może odkładać jednak osobie o małych dochodach proces ten zajmie o wiele więcej czasu. Najpierw bowiem musimy uzbierać tzw. poduszkę finansową, zatem kwotę jaka pozwoli nam asekurować się przed wydatkami losowymi bez wpływu na poziom oszczędności. Jeżeli już mamy kapITał zdołamy od oszczędzania przejść, użytkując porównania ze świata gry, na wyższy poziom a więc inwestowania. Naturalnie i w tym przypadku niezależny doradca finansowy jest to optymalny wybór jeśli nie mamy czasu ani stosownej wiedzy by osobiście wyselekcjonować narzędzie inwestowania. Jest ich dosyć sporo, najbardziej znane to giełda jak też fundusze inwestycyjne.
W najwyższym stopniu znane są fundusze inwestycyjne otwarte, sądzi się je za w najwyższym stopniu płynne, czyli takie które względnie bez trudu w dowolnym, przystępnym dla inwestora okresie można sprzedać.

Tags: fundusz, IT, specjaliści, eksperci, interes