Posiadasz w domu meble z sosny? Zorientuj się, w jaki sposób musisz prowadzić ich pielęgnację

Posted on 02/10/2018 7:18am

Szeroki wybór mebli na rynku powoduje, iż czasem nawet nie patrzymy na to, z jakiego drewna są wykonane. Ważniejszy dla nas jest ich wygląd i to czy nam się podobają, aniżeli jaki rodzaj drzewa producent mebli sosnowych użył do ich produkcji. A to nieodpowiednie podejście, gdyż drewno w zależności od gatunku i użytego sposobu jego wykończeniu potrzebuje stosownej pielęgnacji.

drewniana komoda
Author: BobMacInnes
Source: http://www.flickr.com
Teraz niezrównanie wielką popularnością cieszą się meble z sosny. Nie kosztują dużo, a ładnie prezentują się w każdym pokoju – i w salonie, i w pokoju naszej pociechy, która pomagała nam w kupnie swojego łóżka, biurka i komody. Jeżeli pragniemy cieszyć się nieskazitelnym wyglądem naszych mebli przez dłuższy czas, powinniśmy je właściwie pielęgnować, tak jak już wspomniano na początku.

Rozpocznijmy od surowego drzewa, z jakiego mogą być zrobione na przykład piękne, rustykalne komody. Będziesz zmuszony dwa razy na miesiąc pamiętać, aby nanieść na nie przeznaczony do nich olej do drzewa, który wniknie w widoczne słoje oraz sprawi, że komoda będzie świeża oraz ciągle stylowa. Olejowanie eliminuje niewielkie rysy i umacnia drzewo, toteż kiedy niepokoisz się, że nie będziesz o nim pamiętać, zapisz sobie w kalendarzu, w które dni masz to uczynić. Przy meblach woskowanych natomiast sprawdzi mleczko z woskiem, jakie nanosimy na bawełnianą ściereczkę.

Ostatni typ mebli, a więc meble lakierowane, z jakich mogą być zrobione na przykład stoliki RTV drewniane, można wyczyścić preparatem ze środkiem antystatycznym. Nie tylko pielęgnuje meble, lecz również zapobiega osadzaniu się kurzu, co na pewno docenimy w ciągu tygodnia, gdy spostrzeżemy, że meble nieustannie są czyste. Szybciej zakurzy się telewizor, aniżeli nasz stoliczek z sosny - polecany serwis.meble do kuchni
Author: John Greenfield
Source: http://www.flickr.com
Jak spostrzegłeś mebli sosnowych nie starczy przeciągnąć ściereczką, aby zebrać z nich kurz. Wymagają właściwych zabiegów pielęgnacyjnych, bez których mogą ekspresowo stracić na swojej urodzie. Zatem nie zapominaj o opisanych wskazówkach, a twoje meble będą w znakomitym stanie.

Podobne zabiegi będą konieczne przy innych typach drewna, lecz w przypadku jakichkolwiek wątpliwości zawsze możesz zapytać sprzedawcy, jakie zabiegi będą konieczne, by zachować właściwy wygląd mebli - producent mebli (szczegóły pod adresem https://meble.pl/meble/polki,meble-lazienkowe/) sosnowych.

Tags: drewno, pokój, telewizor, uroda