Pokój jadalny w stylu rustykalnym – jakie elementy opłaca się użyć?

Posted on 09/10/2019 4:25pm

W dzisiejszych czasach w modzie jest rustykalny styl aranżacyjny. Można go spotkać w niemal każdym wnętrzu – czy to w łazience czy w sypialni.
Jadalnia utrzymana właśnie w tym stylu może stanowić komfortowe miejsce do spędzania wolnego czasu z rodziną na wspólnych pogawędkach czy posiłkach.


szablony
Author: Walter Schärer
Source: http://www.flickr.com


Jeśli pragniemy nabyć rustykalne, a jednocześnie modne dekoracje do jadalni, najważniejszą kwestię tworzy stół razem z kompletem odpowiednich krzeseł. Rustykalny styl kocha drewno, właśnie dlatego najkorzystniej jest zakupić stół wyprodukowany z tego właśnie materiału. Dzięki temu będziemy mieć także pewność, że produkt ten posłuży nam przez wiele lat czas – drewno stanowi niezwykle trwały materiał, który nie niszczeje z biegiem czasu.


Inne modne dekoracje do jadalni, w które warto się wyposażyć stanowią rustykalne firanki, zdobione nietuzinkowymi printami. Ten styl kocha w szczególności wyraziste wzory w stonowanej kolorystyce. Paski, kwiatki, kropki – wszystko jedno. Istotne jest tylko to, żeby motyw był dość duży i przykuwał wzrok.


Styl rustykalny doskonale uzupełnią też modne obrazki, nawiązujące luźno do tematyki kuchennej. Możemy wybrać martwą naturę lub ryciny przedstawiające ludzi w czasie jedzenia – wszystko jest zależne od naszego gustu.
Istotne jest jednak, by obrazy były również utrzymane w stonowanej, niezbyt jaskrawej kolorystyce. Ciekawą możliwością jest także umieszczenie na ścianie rustykalnego lustra w ciężkiej ramie. Dodatkowo zadba ono o to, by optycznie powiększyć pomieszczenie o małej powierzchni – same plusy!

Tags: komfort, lustra, zakup