Podczas rozliczeń podatkowych dobrze jest zaciekawić się akcją 1% dla Organizacji Pożytku Publicznego

Posted on 03/01/2018 4:09pm

Wraz z nastaniem kolejnego roku kalendarzowego mocno koncentrujemy się na rozliczeniach pit. Jest to ważny proces, na jaki trzeba zwrócić sporą uwagę, żeby odpowiednio uzupełnić formularze. Obecnie jest to ogromnie ułatwione, bowiem dostępne w internecie programy do zliczania zapewniają nie jedynie sprawne wyliczenie wszystkich kwot i sporządzenie odpowiedniego formularza, lecz także przesłanie go do stosownego urzędu właśnie drogą internetową.
firma
Author: Presidencia de la República Mexicana
Source: http://www.flickr.com


zbliżenie - firma
Author: Ministerio Bienes Nacionales
Source: http://www.flickr.com


Jest to niesłychane udogodnienie, z którego korzysta coraz sporzej ludzi. Bez dwóch zdań zdecydowanie oszczędza to ich czas i nerwy, jakie łączyły by się z długim oczekiwaniem w kolejkach w urzędzie skarbowym. Razem z tematem rozliczeń wiąże się akcja powierzania procenta od podatku dla różnych organizacji. Warto się tym zainteresować.


zniszczone dokumenty
Author: Clarence Risher
Source: http://www.flickr.com


Działające w naszym kraju instytucje pozarządowe w najogromniejszym stopniu utrzymują się z datków społeczeństwa. Nie można ukryć, że są to instytucje szalenie potrzebne, ponieważ niosą pomoc wielu potrzebującym ludziom i nie wyłącznie. Coraz więcej z nich powstaje z ideą aktywizowania społeczeństwa i aranżowania rozlicznego typu wydarzeń uświadamiających w wielu sprawach. Gdy wobec tego chcemy wesprzeć ich działalność należałoby pamiętać, aby podarować jeden procent z podatku. Jest to niezmiernie proste, bowiem właśnie wszystkie elektroniczne programy do wypełniania formularzy PIT posiadają zamieszczoną specjalną kolumnę, w którą wystarczy wpisać stosowny dla konkretnej organizacji numer KRS. Akcja ta popierana jest od kilku lat i tworzy spory zastrzyk funduszy dla wielu organizacji. Ważkie jest, że da się wybrać organizację niekiedy z własnej miejscowości. Wystarczy wyłącznie wpisać w wyszukiwarkę frazę pit opp, żeby sprawdzić szczegółowo, na jakie organizacje da się przeznaczyć tą sumę. Jednorazowy gest wsparcia jest bardzo ważki, zaś rzeczywiście nic nas nie kosztuje.
Dobrze jest więc o tym pamiętać przygotowując rozliczenia z poprzedniego roku.


Dla mnóstwa instytucji ta akcja jest bardzo pomocna, skutkiem czego dobrze jest się w nią angażować i popierać idee pomocy społecznej w naszym kraju.

Tags: gra, moc, temat, dług