Plusy obrazów malowanych na płótnie, podstawowe informacje na temat tej coraz częściej używanej technologii

Posted on 11/12/2017 8:05pm

Jednym z najnowszych sposobów na niebanalną dekorację wnętrza swojego domu jest obraz drukowany na płótnie, który przypomina prawdziwe malowidła. Podobieństwo może być rzeczywiście duże, bo w technice tej wykorzystuje się prawdziwe, odpowiednio przygotowane malarskie płótno. Prawidłowy splot, wysoka gramatura i odpowiedni poziom impregnacji sprawiają, że obrazy przygotowane na takim podkładzie nie tylko prezentują się wyśmienicie, ale także są bardzo trwałe i wytrzymałe.

obraz w salonie
Author: art.widi.pl
Source: http://art.widi.pl
Ogromną zaletą tego typu rozwiązania będzie możliwość nadruku na swoim obrazie dowolnego motywu. Może to na przykład fotografia bliskiej osoby, ulubiony zwierzak czy jakaś inna ciekawa fotografia. W przypadku swoich zdjęć ważne jest, żeby miały one dobrą jakość, jeśli będą niewyraźne lub rozdzielczość będzie kiepska, to obraz - (zobacz www.twoje-fototapety.pl/obrazy-na-szkle/71452-Popularne.html) zwyczajnie może nie wyjść odpowiednio. Jeśli się nie ma swojego zdjęcia, to też problem to nie będzie, bo przeważnie firmy zajmujące się produkowaniem takich obrazów mają ich spory wybór, a w razie czego można jeszcze szukać w dużych internetowych bankach fotografii.Pomimo, że obraz (czytaj więcej) ze zdjęcia powstaje na prawdziwym półtnie, to sam proces drukowania jest bardzo nowoczesny. Wykorzystuje się do tego wydajne plotery, które umożliwiają drukowanie z wyjątkową precyzją. Stosowane farby umożliwiają otrzymanie żywych, intensywnych kolorów, które nie będą blaknąć po kilku miesiącach umieszczenia na ścianie. Większość używanych obecnie ploterów pozwala na wydruk obrazu mającego szerokość minimum 100 centymetrów, więc w praktyce otrzymuje się z tego całkiem duże obrazy.

W przypadku, kiedy cały obraz będzie większy, to nie ma żadnych problemów, żeby wydrukować go w kawałkach i później złożyć w jedną całość. Wydrukowane obrazy przeważnie naciągane są na ramy z drewna, przez co można je od razu zawiesić na ścianie. Nie będzie też żadnych problemów, żeby je oprawić w klasyczną zdobioną ramę, wykonaną z drewna czy aluminium. Obrazy tego typu przeważnie będą przygotowane na takim poziomie, że prezentują się na ścianie rzeczywiście świetnie.

Tags: fotografia, rama, płótno, plotery