Pit on-line, krok po kroku

Posted on 03/01/2018 4:09pm

Nie masz pojęcia, jakim sposobem wysłać PIT przez internet? Podpowiadamy kroczek po kroczku, w jaki sposób oddać e-deklarację. Zobacz, w jaki sposób wysłać PIT przez internet. 1 stycznia zaczął się nowy okres rozrachunków z urzędem skarbowym.


kancelaria prawna
Author: Steven Vance
Source: http://www.flickr.com
Ministerstwo Finansów zachęca do rozliczania się z urzędem fiskalnym w formie elektronicznej oraz chwali się, iż do końca grudnia 2013 roku system e-Deklaracje otrzymał ponad 39 mln dokumentów w elektronicznej formie. E-deklaracje - co uczynić, aby posłać PIT online? Do złożenia zeznań za pomocą interaktywnych formularzy PDF wymagany będzie: podpis elektroniczny, komp z zainstalowanym systemem operacyjnym Windows jak też skonfigurowanym dojściem do Internetu, zainstalowane oprogramowanie Adobe Reader w wersji aktualnej, pobrana ze strony internetowej systemu e-Deklaracje oraz zainstalowana w systemie bieżąca wtyczka (plugin) do oprogramowania Adobe Reader, pobrane ze strony internetowej systemu e-Deklaracje oraz zapisane na dysku lokalnym należyte wzory formularzy interaktywnych PDF. By rozliczyć PIT online należy wpierw zainstalować wtyczkę.


pit online
Author: Graham Wynne
Source: http://www.flickr.com


Regały magazynowe
Source: foter.com


E-deklarację w każdym momencie wypełniania można utrwalić do pliku na dysk własnego komputera celem dalszej edycji. Wszelkie pozycje obligatoryjne (czy też stające się takimi w skutek uzupełniania formularza) oznaczane są czerwoną ramką. Dla ułatwienia uzupełniania pól w całym blankiecie po ustawieniu kursora myszki na właściwym polu wykazana zostanie wskazówka i zwięzły opis pola jak też sposobu jego uzupełnienia. Wybór sposobu parafowania przesyłanego zaświadczenia realizowany jest w jednym z kroków kreatora sygnowania jak też przesyłania dokumentu.


W celu parafowania i wysłania dokumentu, w przypadku używania Adobe Reader w wersji 8 lub 9 powinno się nacisnąć przycisk "Podpisz i wyślij". Każdy portal podatkowy oferuje podpowiedzi w jaki sposób szczegółowo wypełnić blankiet.

Tags: Internet, dokument, IT, online, formularz