Okna w aranżacji mieszkań

Posted on 03/10/2018 7:27am

Kiedyś popularne były zasłony, wielkiego rozmiaru materiały z różnymi wzorkami, które jedynie subtelnie przesłaniały okna w domach. Później stały się popularne żaluzje, ale z pewnością każdy kto je posiadał nieraz borykał się z problem ściągającego się sznurka, zagnieceniami, lub też trudził się podczas ich odkurzania. Aktualnie królują rolety, a biorąc pod uwagę ich rozmaitość jest to całkowicie zrozumiałe.


rolety
Author: Franc Gardiner
Source: Franc Gardiner
Do czego służą nam rolety? Po pierwsze intymność. Starczy zasłonić roletę i zaraz ją zyskujemy. W każdej chwili zdołamy odgrodzić się od tego co na zewnątrz i robić w swym domku to na co akurat mamy chęć. Po drugie bezpieczeństwo, im mniej widać tym lepiej. Dzięki rolecie możemy zabezpieczyć swoje cztery kąty przed potencjalnymi złodziejami. Możemy także ustrzec się spojrzeń wścibskich sąsiadów czy przechodniów. Jeśli mieszkamy na parterze to znakomitym rozwiązaniem aby zyskać większe bezpieczeństwo będą rolety z zewnątrz - .


Po trzecie estetyka. W każdym pomieszczeniu możemy zdecydować się na inne rolety, tak aby stały się one dodatkowo elementem aranżacji wnętrz. Obecnie na rynku mamy wielki wybór rolet, zróżnicowanych m.in. ze względu na tkaninę, wzór. Bez większego problemu każdy dopasuje do swoich wymogów i upodobań odpowiednią roletę do konkretnego z wnętrz. Po czwarte ergonomia.

Decydując się na roletę gwarantujemy sobie także komfort. Nie jest ona tak podatna na osiadanie pyłu jak
rolety
Author: Franc Gardiner
Source: Franc Gardiner
zasłonka czy żaluzja, więc jej pielęgnacja będzie o wiele łatwiejsza oraz szybsza. Roleta (odwiedź stronę) to też „zdrowsze” wyjście dla alergików. Ważkie jest także, iż dla osób które mają problemy z przemieszczaniem się (przykładowo niepełnosprawni, osoby w starszym wieku) można w sposób zindywidualizowany umocować mechanizm ich zsuwania.


Po piąte ochrona przed słońcem. Dzięki rolecie możemy zabezpieczyć pomieszczenie przed zbytnim nagrzaniem się, co jest szczególnie ważkie latem. Rolety to również sposób na aranżacje okien, gdyż odpowiednio dopasowane będą tworzyły jedność ze stylem wnętrza. Wziąwszy pod uwagę wcześniej wyszczególnione atuty rolet, zanim ruszymy na sprawunki warto przemyśleć jaka roleta (zobaczysz tu) w poszczególnych wnętrzach będzie właściwa i spójna ze stylem podług którego urządzone jest nasze gniazdko.

Tags: aranżacja, roleta, mechanizm, sąsiad