Nowoczesny design do każdego wnętrza

Posted on 03/09/2019 4:16pm

Nowoczesny, surowy wystrój wnętrz robi się coraz modniejszy. Już nie tylko w wielkich budynkach korporacji, ale także w zwyczajnych mieszkaniach używa się do wykańczania wnętrz materiały takie jak metal czy szkło. Nikogo nie dziwią już proste betonowe kolumny we wnętrzach, szczególnie jeżeli są to mieszkania typu loft, które idealnie podkreśla taki przemysłowy charakter wystroju. Również „zwyczajne” mieszkanie w bloku da się całkowicie odmienić wykorzystując tego rodzaju stylistykę.
Nie bój się metalu i szkłaDoskonale i niezwykle nowocześnie wyglądają wszelkiego typu. Właściwie wystarczy założyć na przykład drzwi ze szkła czy szklaną balustradę w domu. Przestrzeń natychmiast nabierze minimalistycznego, czystego charakteru. Gdy chcemy czegoś ekstra możemy zamówić przykładowo stół zrobiony z metalu i szkła.

Sprawdź ten odnośnik i przeczytaj więcej wskazówek dotyczących analizowanej w tym artykule sprawy. Te rady na pewno też na długi czas pozostaną w Twej głowie.

Jest tak wielki wybór wzorów, szkło może być barwione, metal odlewy kokilowe gięty - naprawdę można dostać zawrotu głowy.

Panele szklane w kuchni
Author: Colour Glass
Source: Colour Glass
Odważni mogą wybrać podłogi szklane rozwiązanie zwykle widywane w biurowcach, centrach handlowych, ale wciąż stosunkowo rzadko widywane w domach. Jeśli jednak chcielibyśmy wykorzystać tego typu rozwiązania nic nie stoi na przeszkodzie. Można też zbudować szklane schody. Jeśli jeszcze wymyślimy do nich odpowiednie podświetlenie będą robiły piorunujące wrażenie. Takiego typu konstrukcja| będzie największą ozdobą wnętrza.

Nowoczesność i czystość

Naturalnie należy pamiętać o tym, że decydując się na konstrukcje ze szkła w domu decydujemy się także na regularne czyszczenie. Smugi i kurz na szkle potrafią zniszczyć cały, fantastyczny efekt. Jeżeli nie mamy czasu ani chęci na systematyczne czyszczenie szklanych elementów warto zdecydować się na przykład na designerskie konstrukcje z metalu. Są tak samo efektowne, a o wiele łatwiejsze w utrzymaniu.

Zastosowanie minimalistycznego stylu we wnętrzach wymaga odrobiny szaleństwa i fantazji. Jeżeli mamy te cechy możemy osiągnąć naprawdę widowiskowy rezultat, a nasz dom będzie urzekał gości za każdym razem, gdy do niego wejdą.

Tags: schody, dom, szkło, mieszkanie, lokale, drzwi, czyszczenie, konstrukcja, konstrukcje, pomieszczenie, materiały