Niezbyt duża rzecz a jakże ważna! Jakie dobrać uchwyty do kuchennych mebli, na co zwracać uwagę?

Posted on 24/01/2020 11:24am

Jak urządzić kuchnię, ażeby była ona stylowa, ale również funkcjonalna? Istotne są takie sprawy, jak rodzaj i rozmieszczenie szafek, ale także mniejsze elementy, jak kupno uchwytów do mebli. Taka niezbyt duża rzecz, a jednak zmienia wiele, warto mieć to na uwadze. Wybierając akcesoria meblowe musimy pamiętać, iż uchwyty do mebli w kuchni będą częściej stosowane niż w meblach pokojowych.


wnętrze kuchni
Author: thekitchendesigner.org
Source: http://www.flickr.com/photos/kitchendesigner/1902982628/
Uchwyty w kuchni stosowane są kilkanaście razy częściej. Nieodzowne więc, ażeby wybrać produkty wysokiej jakości. Całe szczęście wybór w tej dziedzinie jest dość spory, więc łatwo wybrać coś bardzo dobrego. Do wyboru są gałki, klamki, a również uchwyty do mebli zintegrowane, wystarczy wejść na stronę sklepu meblowego. Coraz częściej używa się również mechanizmy dotykowe, jak tak zrobimy będziemy mogli zrezygnować ze standardowych uchwytów. Jak to, myślisz? Najzwyczajniejszafki oraz szuflady otwierają się dzięki naciśnięciu górnej części frontu.

Niestety, dość dużą wadą tego rozwiązania są ślady po palcach na frontach. Dostrzegalne są zwłaszcza na powierzchniach błyszczących, a dodatkowo po pewnym czasie trudniej je zmyć. Oferta producentów, jacy produkują takie uchwyty zmienia się sezonowo. Nowe kolekcje są inspirowane najbardziej nowymi trendami, tak więc łatwo znaleźć bardzo modne rozwiązania. W ofercie są do kupienia różnorodnego typu uchwyty meblowe retro, wśród nich są elementy wytworzone z porcelany, mosiądzu a także masy perłowej. Powinniśmy także pamiętać, że podobnie, jak zmieniają się trendy w projektowaniu kuchni, to inna jest też moda na uchwyty meblowe. Najlepiej wybierać modele o ponadczasowej formie. Uchwyty meblowe to nie wyłącznie elementy ozdobne, o tym tak naprawdę musimy pamiętać.


Powinny być one w rzeczywistości funkcjonalne. Najbardziej korzystnie to zweryfikować przykładając dłoń do uchwytu. Palce muszą bez problemu wsuwać się w uchwyt, zaś chwytanie za niego powinno być pewne oraz łatwe. Niezwykle ciekawy jest uchwyt relingowy, na rynku jest wiele modeli relingów - od bardziej masywnych po bardziej cienkie i łagodne. Uchwyty meblowe wpuszczane montowane są na stałe we frontach, co powoduje, że tworzą z nimi jedną płaszczyznę.

Jeśli jest w przedstawianym tekście coś wartościowego dla Ciebie, to szybko sprawdź koniecznie także tamto opracowanie - w nim także przeczytasz wiele interesujących informacji.

Takie uchwyty to najlepsze rozwiązanie dla każdego, kto chwali sobie wygodę rozwiązania i piękny wygląd. Pasują więc do kuchni, w której najważniejsza jest jakość i funkcjonalność.

Tags: klamki, elementy, gałki