Mieszkanie powinno być urządzone po pierwsze ładnie i z pomysłem, ale też użytecznie

Posted on 14/05/2019 8:47pm

Jak poczuć się najlepiej w swoim domu? Jak zaprojektować dom tak, by spełniał nasze wymagania, a przede wszystkim funkcjonalnie i ze smakiem? Wydaje się, że nie ma na to łatwej odpowiedzi, gdyż każdy oczekuje innych rzeczy. Odnaleźć jednak można pewne prawidłowości, które są dość zgodne dla wielu z nas, i które znaleźć mogą zastosowanie w wielu gospodarstwach domowych. Najważniejsze jest to, aby każde z pomieszczeń było gustowne i piękne, ale przede wszystkim zaprojektowane zgodnie z naszymi oczekiwaniami, co więcej, powinno być w nim miejsce na wszystko, co istotne.

Szczególnie dotyczy to miejsc, w których wykonuje się wiele prac. Takie miejsca to w szczególności kuchnia oraz łazienka. Trudno sobie wyobrazić piękną, ale kompletnie niepraktyczną kuchnię. Pewnie i są takie miejsca, ale chyba nie służą do przyrządzania potraw. Tymczasem nie trzeba mieć dużej kuchni, by zagospodarować ją tak, żeby służyła nam jak najlepiej w przygotowywaniu posiłków codziennie. Najlepszym wyborem są kuchnie na wymiar (czytaj więcej) czy meble kuchenne na zamówienie. To świetny pomysł, jak pragniemy dostosować każdy element wystroju do praktycznych zastosowań. Nawet w niedużej kuchni znajdzie się miejsce wolnej przestrzeni.

Nie bierzmy jednak przykładu z tych ludzi, którzy jadą do sklepu meblowego i kupują gotowe rozwiązania. Kuchnia to takie specyficzne miejsce, gdzie jest bardzo ważna oryginalność i zastosowane rozwiązania. Jeśli skorzystamy z zestawów indywidualnie dostosowanych do naszego zamówienia możemy być bardzo mile zaskoczeni, nie dość, że będą praktyczne, to jeszcze dostosowane do naszych wymagań. Podobnie powinno się zrobić w łazience, choć tutaj są nieco mniejsze możliwości aranżacyjne. Łazienka to bowiem bardzo specyficzne miejsce i wiele kwestii nie da się tak po prostu obejść. Liczy się pewien schemat, do którego koniecznie trzeba się dostosować, żeby było praktycznie- (link do artykułu).

Nie znaczy to jednak, że będzie nudno i przewidywalne. Nie, w rzeczywistości te dwa podejścia siebie nie wykluczają. Trzeba tylko zastanowić się nad dobrym rozłożeniem akcentów. Dotyczy to przecież całego domu, każdego zakątka, przecież każdy pragnie żyć w gustownie urządzonym, praktycznym i pięknym domu lub mieszkaniu.

Tags: dom, meble, łazienka, kuchnia, pomysł, zamówienie