Kiedy drewniany parkiet traci swoją świeżość... Wyprobuj cyklinowanie!

Posted on 23/04/2022 7:39am

Każdy drewniany parkiet po jakimś czasie traci swoje pierwotne piękno. Wówczas trzeba zadecydować, w jaki sposób go odnowić. Z pomocą przychodzi wtedy Fachowiec, który zajmie się cyklinowaniem.


Tak nazywa się kilkuetapowy proces, którego wynik może być spektakularny.


Nie warto dumać nad zmianą drewnianego parkietu, tylko zapoczątkować cyklinowanie Jelenia Góra oraz inne miasta niewątpliwie mają na swoim terenie wielu fachowców, którzy podejmą się uratowania naszego parkietu. Decyzję o renowacji podłogi w domu warto podjąć, kiedy lakier pokrywający podłogę jest już widocznie wytarty, albo gdy drewno po prostu jest zniszczone. Czas robót zależy od stopnia wyeksploatowania drewna. Podłogi w złym stanie cyklinuje się kilkakrotnie i dopiero po tym zabezpiecza się je odpowiednio dobranym lakierem.


żaluzje
Jak przebiega zabieg cyklinowania? Specjaliści posługują się maszynami zwanymi cykliniarkami. Korzystając z nich, dokładnie ściera się wierzchnią, zniszczoną powierzchnię drewna i poddaje się je szpachlowaniu, czyli uzupełnianiu wszystkich ubytków. By podłoga (podłogi drewniane wrocław) odzyskała swój naturalny wygląd, proces ten powinien być niezwykle dokładny. Następną fazą prac jest polerowanie zaschniętej podłogi. Potem parkiet należy pokryć podkładem i wypolerować. Po niezbędnym dokładnym odkurzeniu i umyciu podłogi należy ją polakierować. Gwarantuje to wyższą trwałość. Trzeba pamiętać, że po każdej fazie cyklinowania powinno się sprawdzić stan parkietu: czy nie widać żadnych ubytków i czy deski się nie przesuwają. Jeśli coś nie wygląda zadowalająco, cały proces powinno się powtórzyć. Jeśli będzie taka potrzeba, wiele razy. Dopiero pokrycie warstwą lakieru kończy proces.


Wiele osób remontujących dom pyta, czy można cyklinować samodzielnie. Teoretycznie tak, wystarczy tylko kupić (lub pożyczyć) odpowiednią maszynę i preparaty.


W praktyce widać, że to, co brzmi jak zwykłe ścieranie i polerowanie, jest trudnym procesem, a świetny efekt wymaga długiego czasu nauki, praktyki i precyzji. Lepiej więc nająć do tego zadania profesjonalistę, który profesjonalnie zadba o odnowienie naszych pięknych parkietów.

Tags: remont, kurz, efekt, sposób, Fachowiec