Kariera po skończeniu automatyki

Posted on 17/08/2021 8:50am

Gdy pomyślimy nad rynkiem pracy w naszym kraju to możemy dojść do konkluzji, że najlepiej ma się branża informatyczna oraz przemysł, a w zasadzie jego gałęzie wykorzystujące automatykę.
Automatyka - od dawna jest jednym najpopularniejszych kierunków na politechnikach. Absolwenci tego kierunku raczej nie będą miały kłopotów ze znalezieniem pracy.

nauka
Source: http://www.sxc.hu/
Powinno się naturalnie już podczas studiów porozglądać się za możliwością podjęcia pracy. Mnóstwo przemysłowych przedsiębiorstw daje studentom możliwość odbycia praktyk. To doskonałe rozwiązanie. Student podczas praktyk może zapoznać się na przykład z systemami zarządzania procesami takimi jak Profinet. Oczywiście można znać te systemy bez praktyk, ale zdecydowanie lepiej zdobywać wiedzę w prawdziwych firmach. Interesujące rozwiązanie: .

Uczelnia czy firma?

A gdy studia dobiegną końca? W zasadzie, można obrać dwie drogi. Pierwsza z nich to praca na politechnice. Absolwent może otrzymać stanowisko na uczelni, pracować nad postępem swojej dyscypliny, wprowadzać nowe rozwiązania, które opracowuje itp. Druga opcja to podjęcie pracy w zakładzie na przykład związanym z przemysłem. Jeśli podczas (ciąg dalszy tego zagadnienia > przejdź do strony) studiów nie zaleźliśmy sobie stanowiska, można bez trudu wyszukać oferty w internecie. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę dobrze wybrane hasło, na przykład praca w automatyce - „. Na pewno dostaniemy sporo wyników. Oczywiście, est to trudna praca. Wymaga ogromnej wiedzy, a zatrudniani są najchętniej automatycy doświadczeni. Tak jak w tym przypadku: bloki sterowania pompami.To także powód dla którego powinno się już podczas nauki odbywać praktyki w różnego rodzaju zakładach. Doświadczenia, umiejętności uzyskanych podczas pracy nie zastąpi nic. Studia stanowią idealną podstawę, lecz doświadczenie należy zdobyć we własnym zakresie. Każdy pracodawca przychylniej będzie patrzył na kandydata, który ma w CV coś więcej poza studiami. Nawet jeżeli studia ukończył z najlepszymi ocenami.

Warto odpowiednio pokierować swoją karierą. Zanim podejmiemy decyzję o studiowaniu automatyki, warto poczytać na ten temat, można porozglądać się i sprawdzić jak wygląda rynek pracy. Gdy decydujemy się na tak angażujące i wymagające studia, to przecież nie po to, by zostać po nich bez pracy.

Tags: praca, kariera, pracodawca, automatycy