Jeżeli chcesz uruchomić własną restaurację, musisz wcześniej zakupić właściwe naczynia

Posted on 21/06/2018 5:10pm

Najczęściej sporządzamy kolacje w domowej kuchni, ale równocześnie od czasu do czasu wychodzimy na miasto, aby właśnie tam zjeść nieco odmienny posiłek. Z tego też powodu niektóre przedsiębiorcze kobiety decydują się na otwarcie swojej restauracji. Na ten cel często pozyskują pieniądze unijne, ponieważ koszt zakupienia lokalu i jego urządzenia znacznie przewyższa mocno ograniczoną zdolność kredytową przeciętnego Kowalskiego. Sprzęty oraz meble stanowią prawdopodobnie najbardziej kosztowną grupę przedmiotów niezbędnych w knajpie. Wspomniany temat pozostaje tak szeroki, że w tym opisie skupimy się tylko na kuchennych naczyniach.

gotowanie
Author: Kristina Cortez
Source: http://www.flickr.com
Duże garnki gastronomiczne są głównym elementem wyposażenia każdej kuchni w rewelacyjnych knajpach, a także w restauracjach ośrodków wczasowych. Aby takie naczynie przetrwało próbę czasu musi być odpowiednio zbudowane. Przy zakupie garnka należy skierować swoją uwagę na jego prezencję i skontrolować, czy ścianki są wystarczająco grube, by nie uległy błyskawicznemu pęknięciu. A samo dno ma mieć kilka warstw, co zagwarantuje równomierne rozprowadzanie gorąca i przypalaniu się gotowanych dań obiadowych. A skoro mowa o nagrzewaniu się stali kwasoodpornej, z której wytworzony jest garnek, to warto zainwestować tylko w wybrane egzemplarze. Garnki gastronomiczne powinny posiadać nienagrzewające się uchwyty - tego typu rozwiązanie znacznie ułatwi pracę szefom kuchni.
Author: zenjazzygeek
Source: http://www.flickr.com

Jeżeli jeszcze dana właścicielka nie zdecydowała jeszcze, na jakiej kuchence będzie w niedalekiej przyszłości smażyć potrawy, to zapewne powinna zakupić garnki, które będzie można ustawić na każdym palniku. W przypadku późniejszej możliwej wymiany dużego sprzętu agd, posiadacz zajazdu uniknie wymiany innych akcesoriów kuchennych.

Obecnie najczęściej wykorzystywane są kuchnie gazowe. Decyduje o tym niewielki koszt ich eksploatacji. Jednak taki stan rzeczy nie oznacza, że należy na wstępie rezygnować z innych rozwiązań. W olbrzymiej restauracyjnej kuchni będzie przecież gotować kilku podwładnych jednocześnie. Przyda się im jedna, niewielka kuchenka indukcyjna, na której można na szybko ugotować makaron albo podgrzać zimny kompot z jabłek dla najmniejszego klienta w knajpie. Do tego typu zadań najodpowiedniejsze będą 2, a nawet 3 zestawy garnków indukcyjnych - garnki na płytę indukcyjną. Zazwyczaj zakupuje się je do mieszkalnych kuchni, ale na potrzeby wspomnianego doświadczenia także będą idealnym rozwiązaniem.

Tags: AGD, garnki, kuchenka indukcyjna