Jakim głosem odezwać się do odbiorcy, by zareklamować swój artykuł?

Posted on 14/03/2019 7:34am

Mnóstwo agencji zajmujących się reklamą boryka się z trudnością wybrania najlepszego głosu do reklamy. Jaki brzmiałyby najbardziej prawdziwie? Który z nich namówiłby słuchacza do wzięcia usługi lub do nabycia produktu? Słuchacze uwierzą męskiemu czy kobiecemu głosowi? Przy wybieraniu głosu do spotu są to najczęściej zadawane zapytania.
Na szczęście aktywne dziś banki głosów proponują usługi rekomendowanych, dobrych lektorów.
bank głosów
Author: swimboy1
Bank głosów oferują głosy lektorów, które można czasami usłyszeć w stacjach radiowych, telewizyjnych, internecie ale i centralach telefonicznych (voice over). Dzięki sporej bazie oraz zawodowemu masteringowi i oprawie muzycznej każda reklama, filmik promocyjny czy też prezentacja multimedialna mogą brzmieć faktycznie świetnie. Spośród usług, jakie proponuje bank głosów najczęściej korzystają placówki reklamowe. Lektor do reklamy musi spełniać mnóstwo wymagań. W głównej mierze powinien on posiadać dźwięczny, miły dla ucha i łatwy do zapamiętania głos. Niesamowicie istotną kwestią jest talent czytania w stosownym tempie i zrozumiale,ale także predyspozycja właściwej wyłożenia tekstów. Dlatego też idealna dykcja wydaje się jednym z najistotniejszych postulatów, które powinien spełnić lektor do reklamy. Bank głosów nawiązuje współpracę najchętniej z lektorami doświadczonymi, którzy mogą określić własny dorobek zrobionych i nadanych produkcji. Każdy bank głosów oferuje swoim usługobiorcom olbrzymią bazę głosów kobiecych, męskich oraz zagranicznych. Umiejętności samego czytającego to jednak nie jest gwarancja sukcesu. Instytucje dysponujące bazą głosów dbają, by realizowane nagrania okazały się jak najlepszej jakości, a wobec tego wyraźne, bez podźwięku, hałasu komputera i innych odgłosów z zewnątrz. Dlatego też tak ważne bywa, by lektor do reklamy zadbał o właściwie wyposażone i akustycznie zaaranżowane studio.
Teraz, w czasach, kiedy reklama (reklama na samochodach dostawczych) pokazywana bywa niemalże w każdym miejscu, profesja lektora może być rzeczywiście dochodowe. Być może to właściwy argument, by wykorzystać własne umiejętności dobrej wymowy i elokwencji.

Tags: komputer, gwarancja, reklama