Jakiego typu szafki zakupić do łazienki? Które okażą się bardziej funkcjonalne, a jednocześnie stylowe?

Posted on 25/08/2018 7:28am

Istotna rzecz – jakie szafki do łazienki zakupić? Wybór jest całkiem spory, tak więc są modele duże i małe, zawieszane, jest szafka łazienkowa słupek, są przeróżne kolory i style. Jak więc dobrze wybrać, by nasza łazienka zyskała pięknego wyrazu oraz służyła nam jak najlepiej.

Łazienka
Author: Karen Green
Source: http://www.flickr.com
Nie od dzisiaj wiadomo, iż w zaprojektowaniu łazienki ważną rolę odgrywają szafki. Tego typu meble są w sklepach w bardzo różnych rozmiarach, jednocześnie nie musi to być tradycyjna szafka z umywalką, gdyż bez problemu wymyślić możemy coś bardziej interesującego. Jak posiadamy dość dużą łazienkę, co jest związane z posiadaniem okazałej ilości akcesoriów łazienkowych, to opłaca się przemyśleć kupno kompletu mebli, jaki jest złożony najczęściej z szafki podumywalkowej, wiszącej oraz wysokiej, czyli tak zwanego słupka.Możliwości jak zaprojektować szafki w tego typu pomieszczeniu jest naprawdę dużo. Można wymyślić długi blat pod umywalkę jak również skomponować powieszone szafki - jakie szafki do kuchni - w niesymetrycznym ułożeniu, wszystko co jest dla nas bardziej korzystne - tutaj zandziesz szafki do łazienki. Taki projekt szafek łazienkowych musi zaskakiwać, dawać funkcjonalność, ale także stylowość. Jeśli nasze lokum nie jest zbyt wysokie, to dobrze jest zrezygnować z górnych szafek wiszących.
Dobrze jest zdecydować się na inne usytuowanie szafek, przykładowo pośrodku postawić warto umywalkę z lustrem, zaś z boku dwie szafki tej samej wielkości. Dzięki temu uzyskać można wrażenie harmonii i porządku. Parę szafek w łazience o dosyć podobnym stylu, natomiast odmiennym kolorze jest łatwym i chwytliwym rozwiązaniem. Modne połączenie białego i czarnego bardzo dobrze się tak sprawdza.

Powieszenie paru identycznych szafek wiszących zaoferuje nam wiele możliwości aranżacyjnych. Jednocześnie w każdym momencie można poszerzyć nasz zestaw o dodatkowy moduł. Bardzo dobrym pomysłem na zagospodarowanie miejsca ponad umywalką może być też zamontowanie płytkiej szafki (kliknij i sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy) z lustrzanym frontem. Szafki z połyskiem są modne, przy tym są one bardzo dobre do małych pomieszczeń. Jeśli pragniemy zaoszczędzić miejsce w łazience dobrze jest zakupić zestaw mebli wąskich, lecz wyposażonych w głębsze szuflady.

Tags: aranżacja, umywalka, lustro, blat, aranżacja wnętrza