Jakiego rodzaju wannę korzystnie zakupić? Co jest najważniejsze i na co zwłaszcza warto zwracać uwagę?

Posted on 05/08/2017 8:30am

Myślisz jakiego rodzaju wannę wybrać? Wanny żeliwne są solidne i trwałe, akrylowe mają różnorodną kolorystykę i kształty ,a stalowe łatwiej przenosić. Która z nich będzie najlepsza? Wanny żeliwne są solidne i trwałe. Niektóre mają ozdobne nóżki w kształcie antycznych rzeźb albo lwich łap. Bardzo dobrze pasują do łazienek urządzonych w stylu retro. Wanny żeliwne nie tracą na wartości się pomimo mijającego czasu.
tutaj przeczytasz więcej
Author: Global Panorama
Source: http://www.flickr.com
Pokryte solidną emalią przez długie lata są odporne na zarysowania oraz uszkodzenia mechaniczne. Można powiedzieć, że kupuje się je na całe życie. Mają sporą bezwładność cieplną, dzięki czemu może utrzymać się w nich stała temperatura wody, ale niewypełnione wodą są zimne w dotyku. Żeliwo jest rzeczywiście ciężkie – wanna o wymiarach 150x70 centymetrów posiada wagę 80 kg. Trudno więc wnieść ją do mieszkania. Rewelacyjne są wanny Kaldewei - kliknij w link.

Wanny stalowe są oferowane w wielu kolorach, kształtach czy wymiarach. Nowatorskie emalie, którymi się je kryje, gwarantują wytrzymałość na uderzenia, rysy oraz działanie detergentów. Nie są zbyt ciężkie – wanna o wielkości 150x70 centymetrów waży około 30 kilogramów Łatwiej zatem jest je przenosić. Ich wadą jest to, że niewypełnione wodą są zimne. Stal dobrze przewodzi ciepło, stąd też ciepła woda dość prędko w nich stygnie.
Możemy temu zaradzić zamontowując obudowę styropianową. Będzie izolować ona wannę termicznie oraz ją wygłusza. Dobra stalowa wanna to z pewnością taka, jaką zrobiono z jednego arkusza grubej blachy. Wanny akrylowe posiadają różnorodną kolorystykę i kształty. Są najlżejsze ze wszystkich typów wanien. Jest to wanna o wymiarach 150x100 centymetrów i ma wagę 20 kg. Wanny akrylowe długo trzymają stałą temperaturę;
wanna
Author: Aquaform
Source: Aquaform
są też dźwiękochłonne. Powierzchnia takiej wanny jest gładka, miła oraz ciepła w dotyku. Łatwo ją utrzymać w czystości, nie tworzą się na niej zacieki ani oznaki rdzy.

Dodatkowo wanny akrylowe nie będą się przebarwiać. Minusem jest dość znaczna podatność materiału na rysy i uderzenia. Stąd też niektóre modele wzmacnia się mieszanką żywicy poliestrowej z włóknem szklanym. Nabywając wannę powinniśmy o to spytać. Producenci zapewniają także wanny ze specjalną powłoką albo środkiem antybakteryjnym dodawanym na etapie produkcji do płyt akrylowych. Na powierzchni tej wanny bakterie rozwijają się wolniej, łatwiej więc utrzymać higienę. Zakupując wannę pamiętajmy również o innym asortymencie, typu dopasowane syfony.

Tags: temperatura, Wanna, syfon