Jaki kredyt dla swojej firmy wybrać?

Posted on 05/12/2018 7:32am

Gdy zakładamy firmę wiemy, że nie zawsze będzie kolorowo. Wierzymy w to, że mimo wszystko damy radę, bo przecież będziemy robić wszystko, co jesteśmy w stanie zrobić, a nawet więcej. Jednak po pewnym czasie może się okazać, że brak nam gotówki, czasem na jakiś rachunek, który trzeba zapłacić, a bywa, że na jakieś potrzebne do funkcjonowania materiały. Nie można jednak się tym zamartwiać, bo tak dzieje się przeważnie w każdym przedsiębiorstwie.


pieniądze
Author: Barta IV
Source: http://www.flickr.com
Musimy w takiej sytuacji po prostu pójść do banku po kredyt obrotowy. Przez taki kredyt zachowamy płynność finansową. Wiadomo, że są ludzie, którzy będą się obawiały się brania kredytu, ale nie powinniśmy się nadmiernie denerwować. Jeżeli istnieje taka możliwość to lepiej ją wykorzystać, a nie poddawać i zamykać firmę. Kredyt obrotowy jesteśmy w stanie otrzymać nawet na trzy lata, także nie będzie trzeba spłacać tego kredytu w dwa czy trzy miesiące. Dodatkowo po pewnym czasie będziemy mogli powtórnie ten kredyt uruchomić, oczywiście, gdy zajdzie taka potrzeba. Tak, więc gdy brakuje nam pieniędzy na działanie podług planu, to musimy zgłosić się do banku i spytać, co bank jest w stanie nam zaoferować.

Jeżeli masz chęć zgłębić dokładniej dane na omawiany wątek, to zobacz tu rekomendowane informacje (https://intraworq.com/), mające uzupełniające newsy.

Najczęściej jest to właśnie kredyt obrotowy. Czytaj także


Kredyt inwestycyjny dla firmy
kredyt dla firm
Author: Simon Cunningham
Source: http://www.flickr.com
Kiedy firma potrzebuje kredytu powinna zgłosić się do banku. Pracownik da wskazówki, jaki rodzaj kredytu okaże się potrzebny w konkretnej sytuacji. Każdy bank tworzy kilka produktów kredytowych, które będą pasowały do sytuacji przedsiębiorstwa, które chce się zadłużyć. Jedną z możliwości jest kredyt inwestycyjny dla firm. To rozwiązanie, które pozwoli prędzej przeprowadzić zaplanowane inwestycje. Należy zastanowić się, w jakiej walucie tego typu kredyt wziąć, przez ile lat będzie trzeba spłacać raty i czy proponowana nam kwota rzeczywiście okażę się tą odpowiednią, czyli taką, która pozwoli nam na zaspokojenie potrzeb naszego przedsiębiorstwa. Wiadomo, że branie jakiegokolwiek kredytu musi zostać przeanalizowane. Nie możemy brać, co chwila jakiś małych kredytów, bo zdaje nam się, że załatanie teraźniejszej dziury w budżecie jest właściwe. Jednak, bywa, że potrzeba długoterminowych opcji, tj. kredytu inwestycyjnego. Polecamy też artykuł:

Tags: pieniądze, waluta, bank, przedsiębiorstwo