Jak umeblować niewielkie mieszkanko?

Posted on 09/10/2021 7:48am

Niewielkie mieszkania trudno urządzić tak, aby nie sprawiały wrażenia zagraconych klitek, a równocześnie były kompletnie użyteczne. Co zrobić, aby wskazane pomieszczenia wyglądały na bardziej przestrzenne?

Przechowywanie z pomysłem
meble na wymiar
Author: Jon
Source: http://www.flickr.com
Nie każdego stać na duże mieszkanie z garderobą oraz ogromnym salonem. Bywa i tak, iż musi nam wystarczyć nieduży lokal, który jednakże należy w pewien sposób umeblować.

Czy chcesz zgłębić opisywane zagadnienie? Jeżeli tak, to sprawdź rekomendowany link, a na pewno odnajdziesz takie newsy, które okażą się bardzo przydatne.

Niebywale dużą trudnością na niedużym metrażu jest znalezienie dostatecznej ilości miejsca na przechowywanie. Zbyt dużo szaf i szafek może sprawiać przytłaczające wrażenie, a ciasna przestrzeń nierzadko sprawia, iż mamy kłopot z jej pełnym wykorzystaniem. W niniejszej sytuacji warto pomyśleć czy pierwszorzędnym wyjściem nie byłyby szafy na wymiar. Specjalne meble, które świetnie odpowiadać będą warunkom panującym w domu to fenomenalne wyjście z sytuacji. Dzięki nim wykorzystamy nawet mało praktyczne skosy, pod jakimi nie mieszczą się sprzedawane w sklepach regały. Szafy na wymiar sprawdzą się zarówno w niedużej sypialni, jak też i w przedpokoju, w którym trudno postawić trochę większy mebel. W ten sposób otrzymamy eleganckie miejsce na przechowywanie, które idealnie wpasuje się w małą, a przez to niewykorzystaną dotychczas wnękę czy kącik koło drzwi wejściowych.
projekt
Author: Samuraijohnny
Source: http://www.flickr.com/photos/samuraislice/3309481048/
Kuchnie na wymiarChociaż w niewielkich mieszkaniach każde właściwie pomieszczenie wymaga pomysłowej aranżacji, to kuchnia z pewnością należy do wyjątkowych miejsc oraz przez wiele osób uważana jest za serce całego domu.


Warto więc postarać się, by była nie tylko praktyczna, lecz także sprawiała wrażenie przyjaznej i zachęcała do spędzania tam czasu. Kuchnie na wymiar są niebywale praktyczne z podobnych względów, co szafy do przechowywania. Dzięki nim można maksymalnie wykorzystać każdy centymetr niewielkiej przestrzeni, dlatego z pewnością pomieścimy wszystkie garnki, talerze czy kubki. Ich zaletą jest ponadto duży wybór, jeżeli chodzi o kolorystykę. Możemy zatem mieć szafki do kuchni świetnie przypasowane do pomieszczenia w każdym kolorze. Najlepiej jednak, jeżeli będą one zachowane w jaśniejszej kolorystyce. Beżowe lub białe fronty to zdecydowanie korzystniejsze wyjście od ciemniejszych barw, jakie pomniejszą optycznie i tak już niedużą kuchnię.

Tags: mieszkanie, mebel, lokal