Jak prawidłowo dobrać światło do łazienki?

Posted on 22/06/2018 5:25am

W sklepach mamy bardzo dużą ofertę lamp i bywa, że nie jest prosto zdecydować się, co najlepiej będzie pasowało nam do konkretnego miejsca. Z tego powodu chcemy przekazać wam kilka rad na temat wyboru oświetlenia do łazienki tak, aby zyskać ciekawy wystrój przy równoczesnym komforcie podczas przebywania w niej.

oświetlenie łazienkowe nad lustrem
Author: Karen Highland
Source: http://www.flickr.com
Pierwszą rzeczą, na jaką powinniśmy wziąć pod uwagę jest to, czy nasza łazienka posiada okno, które będzie dla nas dodatkowym (a w przeciągu dnia zazwyczaj jedynym) źródłem światła. W łazience bez okna z definicji musimy zatroszczyć się o lepsze światło. Następna kwestia to rozmiar pomieszczenia - jest to blokowa dziupla dwa na dwa metry kwadratowe czy może królewski salon kąpielowy? To powie nam, ile źródeł oświetlania potrzebujemy - oświetlenie lustra łazienkowego.Zacznijmy od światła sufitowego. W marketach budowlanych mamy do dyspozycji drogie i tanie plafony, klasyczne czy też nowoczesne lampy wiszące. Wprawdzie bardzo często decydujemy się na plafon, jednak pragniemy uświadomić was, że nowoczesne lampy wiszące też super pasują do tego pomieszczenia, ich fantazyjne kształty mogą ekstra udekorować wnętrze.

Jeżeli jednakże zdecydujecie się na inny typ lampy uczulamy, żeby zweryfikować, czy wybrane przez was tanie plafony są dostosowane do użytkowania w pomieszczeniu o większej wilgoci i jaki rodzaj żarówki da się w nich założyć - tak, aby otrzymać odpowiednią ilość światła - zarówno do porządkowania (jak wiadomo to pomieszczenie brudzi się dość mocno), jak i czynności higienicznych . Niezależnie od powyższego warto zamontować dodatkowe oświetlenie lustra łazienkowego. Poranny makijaż, golenie czy pozostałe czynności kosmetyczne bezpieczniej robić w dobrym świetle.

Oświetlenie lustra łazienkowego może być w formie różnego rodzaju reflektorków, kinkietów, tutaj też mamy do czynienia z bogactwem form, materiałów i stylów. Naturalnie lampy muszą pasować do całego wyposażenia łazienki, współgrać z armaturą, ceramiką sanitarną i płytkami ceramicznymi na ścianach i podłogach. Kiedy jesteście dopiero na pierwszym etapie wyposażania swojej łazienki, można odwrócić sytuację i zacząć od wyboru pięknej lampy, a później na tym motywie opierać dalszy wystrój. http://www.lampytanie.pl/1700-nowoczesne-lampy-wiszace

lampy w łazience
Source: pixabay.com
Za pomocą zmiany lamp można też odmienić łazienkę bez potrzeby robienia dużego remontu. Wzbogaceni w tę wiedzę bez lęku możecie wybrać się do sklepów - te tanie plafony robią furorę.

Tags: łazienka, styl, pomieszczenia