Jak praktycznie wyposażyć łazienkę w swoim domu czyli wady i zalety kabin prysznicowych i wanien.

Posted on 07/01/2019 7:19am

Do podstawowych elementów jakie się składają na wyposażenie wszystkich łazienek można zaliczyć prysznice oraz wanny. Dyskusje o tym, co będzie lepsze, od bardzo dawna się toczą, oba rozwiązania będą mieć swoich aktywnych przeciwników i zwolenników, a w praktyce każdy i tak wybierze to, co mu będzie pasowało.


kabina prysznicowa
Author: Plage Vinilos y Adhesivos
Source: http://www.flickr.com
Rzecz jasna są szczęśliwcy, którzy posiadają na tyle pojemne łazienki, że można tam będzie zmieścić tam oba te sprzęty, jednak duża część większość będzie się musiała na coś zdecydować. Dodatkowo, przeważnie ta decyzja nie będzie podyktowana faktyczną potrzebą, lecz ograniczeniami wynikającymi po prostu z niedużej łazienki. Z tego też powodu nie ma sensu przekonywać kogokolwiek nad wyższością jednego albo drugiego rozwiązania, lecz najkorzystniej zaprezentować wady i zalety obu. A co ktoś wybierze, to będzie już jego indywidualna sprawa, ewentualnie podyktowana względami praktycznymi. Trzeba przy tym tylko pamiętać, żeby myśleć kilka lat w przód, a nie tylko o bieżących potrzebach, bo na przykład przy dzieciach można już jednak mieć całkowicie inne wymagania.

Kabiny prysznicowe, które http://cermag.com.pl/pl/oferta/armatura-i-ceramika/kabiny, posiadają tę niezaprzeczalną zaletę, że zajmują bardzo mało miejsca w łazience. Typowa kabina ma trochę mniej niż jeden metr powierzchni, i da się ją przykładowo elegancko zmieścić gdzieś do kąta, gdzie nie będzie specjalnie przeszkadzać. Zupełnie inaczej będzie z wannami, im będą one większe, tym więcej miejsca będą potrzebować. W małych pomieszczeniach włożenie zbyt dużej wanny spowodować może, że zabraknie w niej miejsca na pozostałe istotne meble (zobacz łóżko domek z barierkami) i sprzęty.


Jednak miejsce to tylko jeden z wielu aspektów, nad którym trzeba się zastanowić. Niezwykle istotna będzie także wygoda użytkowania, a tu jednak zdecydowaną przewagę będą mieć wanny. Prysznic bardzo dobrze nadaje się na szybką kąpiel na stojąco, ale już się pod nim nie da poleżeć, a tym bardziej zrobić kąpiel niemowlakowi. A w wannie, właśnie dlatego że jest taka duża, da się bardzo dobrze, co wielu ludzi bardzo docenia. Mniej znaczących wad i zalet jest jeszcze kilka i tak naprawdę każdy sam musi je przeanalizować i wybrać najlepsze rozwiązanie.

Tags: łazienki, wanny, kabina