Jak planuje się tajemniczego klienta?

Posted on 21/06/2018 9:44pm

Coraz więcej firm w Polsce przeprowadza w swoich placówkach badanie mystery shopper. Żeby to się ziściło zatrudnia się agencję badawczą, która z kolei zatrudnia do tego dobrze wyszkolonych pracowników.


Jakkolwiek zachodzicie w głowę na czym polega takie badanie. Otóż kontroluje się standardy obsługi klienta na terenie konkretnego placówki. Oczywiście przygotowanie usługi wymaga czasu i dużo kosztuje. Jednak firmy zazwyczaj wykorzystują w pracy rezultaty. Duże firmy zamawiają tego typu usługi cyklicznie, aby mieć na bieżąco pod kontrolą swoich pracowników, a także utrzymywać na wysokim poziomie jakość swoich usług. (Ogłoszenie: ).
W jaki sposób się to odbywa? Po pierwsze na spotkaniu z przedstawicielem firmy sprawdza się jakie schematy sprzedaży są praktykowane w firmie, a także standardy dotyczące wyglądu sklepu, tj.rozlokowania asortymentu , a także opisu typowego konsumenta. Kolejno projektuje się specjalistyczny formularz,
zawierający optymalną ilość pytań.
tapicerowany zagłówek łózka
Author: http://www.homespothq.com
Source: http://www.flickr.com
Zazwyczaj są to pytania zamknięte, żeby badacz mógł szybko ocenić sklepu, jednak pytania otwarte są także ważne. W nich bowiem kontroler może zamieścić swoje spostrzeżenia, które stanowią wyjątkowo pomocny materiał badawczy.


Kiedy mamy już gotowy kwestionariusz wskazane jest, żeby zatrudnić osoby, które wykonają zlecenie w terenie. Kandydat na tajemniczego klienta powinien być z natury baczny, posiadać nieco umiejętności aktorskich.Ponad to szuka się kandydatów, którzy prawidłowo wykonają swoją pracę . Zdarzały się bowiem niechciane sytuacje, gdy ktoś wcale nie odwiedził danego placówki, a kwestionariusz wypełnił. (Ogłoszenie: ).
Agencja badawcza, która angażuje audytorów, musi ich wcześniej dokładnie wyszkolić.Tego typukurs nie trwa długo i nie jest zbyt kosztowne.
Zakończeniem działalności badawczej jest raport. Znajdziemy w nim część analityczną oraz zalecenia dla klienta. Często firmy dowiadują się, że ich sposób sprzedaży jest nieskuteczna, a ich pracownicy nie wykonują sumiennie swojej pracy, zaniżając w ten sposób sprzedaż.
Okulary z soczewkami do pracy biurowej
Author: JZO
Source: JZO

Ponieważ ostatnimi czasy jest to dosyć modna praca, zwłaszcza w środowisku studentów, nawet w mniejszych powiatach znajdziemy zatrudnienie jako mystery shopper. Wszyscy ludzie zainteresowani, takimi propozycjami, powinny zdawać sobie sprawę z faktu, że samo wpisanie w wyszukiwarkę hasła: praca Tarnów to za mało. Nierzadko w popularnych serwisach z ogłoszeniami nie doszukamy się ofert typu . Trzeba wówczas wejść na strony funkcjonujących w naszym regionie agencji badawczych i wysyłać CV bezpośrednio na ich formularz zamieszczony na stronie www.

Tags: praca, materiał badawczy