Jak kupić najbardziej profesjonalny grzejnik? Na co zwracać uwagę, jakiego rodzaju parametry są faktycznie najbardziej ważne?

Posted on 08/02/2018 5:15pm

W łazience powinno być ciepło, a obecna tam temperatura minimalnie większa niż w pozostałych przestrzeniach ze względu na sposób korzystania z łazienki. Wychodząc z wanny lub z kabiny prysznicowej powinniśmy odczuwać znaczący komfort. Dlatego też łazienka jest bardzo ważnym miejscem,jeśli będziemy mieć na myśli grzanie, przy czym grzejnik i właściwa temperatura to oczywiście nie wszystko, z reguły w łazienkach suszymy małe pranie i nieco wilgotne ręczniki po kąpaniu, dlatego grzejniki i ogólnie ogrzewanie łazienki powinno być przystosowane do pracy całorocznej.

Grzejnik łazienkowy
Author: Jaga
Source: Jaga
Do łazienek zazwyczaj bierzemy grzejniki łazienkowe pod postacią drabinek. Grzejnik taki nie tylko będzie grzał wydajnie, ale także pełni funkcję suszarki, a wyposażony dodatkowo w grzałkę elektryczną pozwoli na dogrzanie łazienki poza sezonem grzewczym i zazwyczaj dopiero wtedy, gdy centralne ogrzewanie nie jest używane. Jak mogą prezentować się grzejniki drabinkowe?

Drabinkowe grzejniki do łazienki produkowane są z rurek o odmiennych przekrojach, standardowe grzejniki do łazienki są wyposażone w dwa kolektory zamontowane w pionie i kilka do kilkunastu elementów znajdujących się w poziomie (http://sklep.dagat.eu/81-zestawy-montazowe). To oczywiście sprawa designu wybranego przez wytwórcę i kwestia naszego wyboru.W sumie w sprawie kaloryferów można użyć stwierdzenia: do wyboru do koloru. mamy możliwość tak naprawdę różne opcje. Grzejniki łazienkowe mają różnie profilowane kolektory i większe lub mniejsze odstępy między nimi.
Do skończenia grzejników możemy stosować się także rozmaitego rodzaju powłoki. Tradycyjna biel może być zastąpiona innym kolorem, a mnóstwo grzejników jest do nabycia również w wersjach chromowanych lub galwanizowanych. Jeśli z kolei nie znaleźliśmy grzejnika, który spełni nasze oczekiwania to zawsze można skorzystać z opcji grzejniki na zamówienie.

Decydując się na grzałkę w grzejniku, to jest kolejne źródło grzania nie w sezonie, powinniśmy nie zapominać o właściwym zabezpieczeniu części elektrycznych przed bryzgami wody – to najczęściej kwestia ulokowania grzejnika i oddalenia od źródeł wody (kabin, wanien, umywalek).

Tags: woda, kaloryfer, ręcznik, producenta