Jak kupić baterię do umywalki – na co zwrócić uwagę i gdzie to dokonywać?

Posted on 22/06/2018 5:48am

Wybór baterii nie jest łatwy. W marketach budowlanych i internecie mamy bardzo szeroki asortyment, który laika może przyprawić o istny zawrót głowy. Decydując się na kupno baterii, trzeba sugerować się nie tylko walorami estetycznymi oraz finansowymi. Trzeba wziąć pod uwagę także to, iż bateria będzie wykorzystywana przez wiele lat, dlatego ważne jest, by nie sprawiała problemów, nie generowała wysokich kosztów podczas użytkowania i była funkcjonalna oraz zgodna z założeniami, według jakich zaprojektowaliśmy naszą łazienkę.
Bateria umywalkowa to zakup, w czasie którego łatwo stracić głowę dla pięknych baterii, cieszących oczy ciekawym designem, dekorowanych oraz połączonych z ozdobnymi rozwiązaniami. Na znajdziesz nowoczesne modele. W tym ogromnym asortymencie, oryginalne rozwiązania szybko rzucają się w oczy. Jednak nie należy zapominać, że oprócz pięknego wyglądu, liczy się także funkcjonalność i wysoka jakość wykonania armatury.Umywalka nablatowa o nietypowym kształcie i wykończeniu, nie konieczne będzie już potrzebowała finezyjnego wykańczania baterią umywalkową. Dla przykładu, w zależności od tego, jak wygląda umywalka Roca, dobieramy do niej odpowiedni kształt i materiał baterii. Rynek baterii łazienkowych jest niezwykle rozmaity, a co się z tym wiąże, wybór powinien być oparty o względy praktyczne i z myślą o całokształcie aranżacji. Aby jak najlepiej dobrać baterię, można się na ten krok zdecydować dopiero po zakupie nowej reszty wyposażenia, by mieć świadomość czym się kierować w trakcie zakupów.

Przytulna łazienka
Author: Carl Mattone
Source: http://www.flickr.com
Bateria umywalkowa musi być funkcjonalna, by służyć domownikom bez problemów i przez długi czas. W tym celu, przy jej zakupie trzeba wziąć pod uwagę także to, aby była tak zaprojektowana, by można było łatwo utrzymać ją w czystości. Jeśli umywalka nablatowa, na przykład umywalka Roca została już wybrana, trzeba dobrać baterię do nowego zakupu. To bardzo ważne, gdyż może się bowiem okazać, że jeśli jej nie dopasujemy, będzie ona za krótka i ciężko będzie umyć pod nią nawet ręce. Następnym kłopotem może być lecący prosto strumień wody. Przy krótkiej wylewce, jeżeli strumień wody leci pionowo w dół, może to być uciążliwe. Zobacz też: .

Jeżeli więc mamy krótką wylewkę oraz szeroką umywalkę, powinniśmy zwrócić uwagę na to, by strumień wody był skierowany pod kątem, wtedy znacznie ułatwi to użytkowanie. Następnym aspektem jest przyjazność środowisku, a w tym przypadku oszczędzanie wody. Coraz popularniejsze stają się baterie, które działają na specjalną fotokomórkę, która wyczuwając ruch, otwiera strumień wody, następnie po danym czasie go zamyka, gdy przestaje wykrywać ruch. Tego rodzaju nowoczesne baterie umywalkowe możemy znaleźć w wielu sklepach online i stacjonarnych marketach budowlanych.

Tags: łazienka, armatura, umywalka, zakup, bateria umywalkowa