Jak ładnie i praktycznie zrobić łazienkę? Znajdziesz tu porady i wskazówki

Posted on 22/06/2018 3:04am

Łazienka jest pomieszczeniem, w którym spędza się dużą część dnia. Sporo czasu zajmują nie tylko rutynowe czynności związane z higieną, lecz także relaksowanie się, które w łazience właśnie bywa niezwykle efektywne. Bardzo dużo zależ jednak od faktu, w jaki sposób się tę łazienkę zorganizuje. Zdarza się tak, że ma się do dyspozycji niezwykle małą powierzchnię, nie dającą szczególnego pola do popisu. Tak jest zwłaszcza w blokach, gdzie pomieszczenia mające być łazienkami w zasadzie nigdy nie są duże. W pomieszczeniach tego typu stosuje się rozmaite zabiegi służące uzyskaniu większej ilości miejsca. Do tych sposobów zalicza się przykładowo przeniesienie pralki z łazienki do kuchni, dzięki czemu otrzymuje się dodatkową przestrzeń. Ponadto w lokalach w blokach nierzadko istnieje łazienka i toaleta jako dwa oddzielne wnętrza. Jest to rozwiązanie mało funkcjonalne i wielu ludzi dąży do tego, by te dwa wnętrza ze sobą połączyć.
Przyrządy sanitarne i ich rola

Source: http://www.marconio.pl/#!wanny-z-hydromasazem/c194b
W większej części domów łazienka występuje razem z ubikacją. W jednym pomieszczeniu znajdują się więc różne urządzenia sanitarne. Jednym z najważniejszych jest muszla klozetowa, najczęściej wykonana z ceramiki. Obecnie chętnie wybierane są muszle wiszące nad podłogą, co umożliwia oszczędność przestrzeni.W kwestii wyboru, problematyczna może być wanna (jak dobrać wannę? Dowiedz się tu). Jej kształt i rozmiary trzeba zestawić przede wszystkim z ilością dostępnego miejsca w łazience. Jeżeli jednak ma się wielkie pomieszczenie, można puścić wodze wyobraźni i zdecydować się na coś oryginalnego.Meble do łazienki

Istotnym elementem wystroju praktycznie każdego pomieszczenia są meble. W łazience także posiadają one ważną rolę, służą bowiem do przechowywania wszelkiego rodzaju przedmiotów przydatnych w łazience, takich jak przykładowo różne rodzaje kosmetyków. Jednym z nagminnie wykorzystywanych mebli do łazienki jest szafka pod umywalkę. Umieszczenie umywalki na szafce pozwala n dodatkową oszczędność przestrzeni. W szafkach tego typu zazwyczaj trzyma się rozmaite środki czystości. Poza tym w łazience przydatne są także regały, gdzie można trzymać ręczniki i pozostałe akcesoria do kąpieli.

Tags: meble, Wanna, łazienka