E-deklaracje zatem w jaki sposób posłać PIT online

Posted on 03/01/2018 4:09pm

Już szósty rok z rzędu mamy możność wysyłania zeznań rocznych PIT on-line. Rozliczenie przez internet jest to najszybszy sposób złożenia rocznego zeznania.


Przez internet, bez podpisu elektronicznego możesz wysłać: PIT-36L, PIT-37, PIT-16A i pit 28 online razem z aneksami.


W taki sam sposób złożyć można także korektę tychże deklaracji. Na dodatek system gwarantuje bezpieczeństwo ekspediowanych danych. Dzięki wymogowi autoryzacji zeznań do minimum spada niebezpieczeństwo, że ktoś się pod nas podszyje. Potwierdzeniem złożenia deklaracji jest tzw. UPO. Traktowane jest ono na równi z dokumentem nadania przesyłki poleconej albo potwierdzeniem złożenia zeznania bezpośrednio w urzędzie fiskalnym. Do posłania powyższych deklaracji podatkowych trzeba jedynie mieć dostęp do internetu, przyszykować dane, jakie potwierdzają autentyczność składanego zeznania: PESEL, NIP (jeśli prowadzimy działalność gospodarczą) oraz kwotę dochodu wykazaną w deklaracji podatkowej za 2011 rok. System e-Deklaracje jest bezpieczny i całkiem darmowy, zaś zeznanie będzie przesłane bezpośrednio do urzędu skarbowego.
pracownicy w kamizelkach
Author: Asian Development Bank
Source: http://www.flickr.com


Oprogramowanie przeznaczone do wypełniania deklaracji podatkowej jest całkowicie intuicyjny jak też bezproblemowy w obsłudze. W wypadku pojawienia się jakichś wątpliwości zawsze możemy korzystać z instrukcji obsługi.


Korzyści wypływające ze złożenia deklaracji w elektronicznej formie to choćby oszczędność czasu, niższe koszty złożenia deklaracji, łatwość wypełnienia, bezpieczeństwo wysyłanych danych, gwarancja poprawności złożonej deklaracji czy uzyskanie potwierdzenia złożenia deklaracji bez opuszczania domu.

Tags: mieszkania, programowanie, czasu