E-deklaracja. Rozliczenie PIT prostsze aniżeli sądzisz

Posted on 08/02/2019 7:56am

Nie musisz już dłużej korzystać z posług biura księgowego, by dobrze wypełnić PIT. Programy on-line kroczek po kroczku przeprowadzą cię poprzez konkretny formularz.


rozliczenie pit online 2017
Author: superscheeli
Source: http://www.flickr.com


Sprawdzą format informacji, wskażą obligatoryjne pola, a niekiedy nawet automatycznie je uzupełnią. Jeśli jednakże okaże się, że do twego rozrachunku wkradnie się pomyłka, będziesz mógł dokonać korekty bez dołączania ponadplanowych wyjaśnień. Drugim uproszczeniem (ze strony Resortu Finansów) jeżeli chodzi o rozliczenie pit (zobacz jak rozliczyć pit 8c) online 2017, będzie możliwość wykorzystania "oświadczeń wstępnie zrealizowanych". Co to oznacza w praktyce? Administracja fiskalna, na bazie danych doniesionych przez chlebodawcę (np. PIT-11), zrealizuje za ciebie większą część zeznania. Jedyne, co musisz zrobić, to uzupełnić dodatkowe informacje - dla przykładu przychody od ZUS albo typ ulgi fiskalnej. Jest to propozycja dla osób fizycznych, jakie nie prowadzą firmy a także rozliczają się indywidualnie czy wspólnie z współmałżonkiem.
Zdarzyło ci się zapomnieć sygnować PIT? Przy rozliczeniu on-line nie musisz się o to martwić. Urząd skarbowy nie wymaga podpisu elektronicznego, wykorzystuje jednakże inną odmianę weryfikacji. Nim przekażesz deklarację, program poprosi cię o wprowadzenie kwoty przychodu z minionego roku. Bez podania prawidłowej kwoty, nie uda się dostarczyć formularza przez internet. W taki sposób właśnie wygląda rozliczenie pIT 2017 program.


Kiedy Urząd fiskalny otrzyma twoje rozliczenie, zawiadomi cię o tym mailowo. W wiadomości otrzymasz tak zwany UPO. Będzie to dowód na to, że na czas złożyłeś deklarację podatkową.

Tags: rok, IT, typ