Designerskie wnętrza z fototapetą

Posted on 09/07/2019 7:51am

Dekoracje ścienne są trendy, wiemy od kilku lat. Naklejki, tapety i fototapety kilka lat temu ponownie zdobyły serca stylistów, którzy tworzą z ich udziałem doskonałe, odważne oraz zaskakujące aranżacje.
Fototapeta jest dobrym przykładem tego, jak całkowicie zmienia się moda i gust. Jakiś czas temu w latach dziewięćdziesiątych była przecież kojarzona z kiczem i brakiem dobrego gustu. Dzięki grafikom wielkoformatowym, nowej technologii i nowoczesnym materiałom aranżacja wnętrza może otrzymać indywidualny styl i całkiem nowy look. Materiały podkładowe używane do nadruku trzeba dobrać indywidualnie, do funkcjonalności pomieszczenia, które ma zostać w ten sposób udekorowane.

fototapety na wymiar
Source: art.widi.pl
Jak wybrać fototapetę ze względu na jej właściwości?W popularnych ofertach sprzedaży są trzy podstawowe rodzaje materiałów podkładowych do nadruku fototapet, są to: folie (tkaniny poliestrowe), podkłady lateksowe i winylowe. Najchętniej wybieranym oraz najtańszym rodzajem są folie. Doskonale wyglądają naklejone na zupełnie gładkie powierzchnie, np. meble, drzwi wewnętrzne czy drzwi szafy przesuwnej. Fototapety na foliach z pewnością dobrze sprawdzą się w roli dekoracji pokoju malucha.

Innym rodzajem są fototapety (świetne fototapety na ścianę) drukowane na podkładzie lateksowym. Są na prawdę solidne oraz odporne na szorowanie, czyszczenie detergentami. Dzięki tym przydatnym właściwościom nadruki na podkładach lateksowych można stosować w każdym wnętrzu oraz w dowolnym miejscu, np. w przestrzeni między szafkami w kuchni czy w łazience na ścianie pod prysznicem. Nie oznacza to jednak, że przeznaczone są wyłącznie do pomieszczeń wymagających użycia specjalistycznych materiałów, odpornych na uszkodzenia, intensywne czyszczenie chemią i długotrwały kontakt z wilgocią.

Jeśli interesuje Cię ten artykuł, to super, gdyż ten opublikowany poniżej (https://www.homeandliving.pl/produkty/tekstylia) także ma równie ważne informacje - nie wahaj się, tylko przeczytaj go.

Fototapety na podkładzie lateksowym tak samo fajnie sprawdzą się jako ozdoba ścian w salonie, sypialni lub w przedpokoju.Fototapety winylowe z kolei drukowane są na podkładzie z fototapetąz dodatkiem winylu. Taki podkład jest solidny, ale też drogi i skomplikowany do montażu. Warto zaznaczyć, że ściana pod tego rodzajufototapetą „nie oddycha”, dlatego nie poleca się stosownie jej na całej powierzchni ściany.

Tags: folie, pokój, aranżacja, fototapeta, podkłady, lateks, fizelina