Czym powinniśmy się sugerować przy aranżacji kuchni? Dlaczego wystrój zgodny z naszym gustem jest tak ważny?

Posted on 06/11/2017 7:19pm

Kuchnia to miejsce, gdzie przebywamy często, szczególnie gdy lubimy przygotowywać posiłki i sprawia nam to dużo radości. Gdy jesteśmy pasjonatami gotowania, to chcemy by ta przestrzeń, służyła nam jak najlepiej. Wygoda to ważna rzecz, jednak musimy też czuć się dobrze w takim miejscu. Wystrój musi nam odpowiadać, powinien sprawić, że z przyjemnością będziemy w kuchni przebywać.

szklana filiżanka
Author: Didriks
Source: http://www.flickr.com
Zastanówmy się zatem jaki styl jest nam najbliższy. Jaką wizję chcielibyśmy wcielić w życie, co nam się zwyczajnie podoba, a co przyprawia nas o zły humor? Każdy bowiem ma swój gust i swoje upodobania względem wystroju. Jednak jakakolwiek wizja by to była, to bez problemu uda nam się ją zrealizować za pomocą dostępnych w sklepach mebli i dodatków. Na pewno też przyda się nam trochę kreatywności, by stworzyć coś oryginalnego, coś zupełnie od siebie. Gdy lubimy nowoczesny styl to bez problemu znajdziemy odpowiednie meble, ale może zamontujmy również na przykład nowoczesne półki.Jednak starajmy się, by nie przesadzić z dużą ilością dodatków, ponieważ nowoczesne wnętrza muszą być przestronne. Unikajmy przepychu. Nie możemy zatem robić na takich półkach bogatej wystawki kuchennych artykułów, ponieważ już same półki dużą wnoszą do wystroju. (ciąg dalszy tego zagadnienia> emmi)Gdy natomiast bardzo lubimy sztukę ludową i nawiązanie do folkloru, to koniecznie wykorzystajmy to w naszej aranżacji. Niekoniecznie musimy od razu urządzać całą kuchnię w stylu wiejskim, jednak możemy wkomponować różne akcenty nawiązujące do takiego wystroju.

Wiele sprzętów i akcesoriów kuchennych może doskonale stworzyć wymarzony klimat. Filiżanki do kawy i herbaty w ludowe wzory, stojące na widocznym miejscu będą prezentowały się naprawdę stylowo. Sporo wniosą dodatki, takie jak starodawna cerata w kratę czy zasłony w takim samym klimacie. Na pewno widoczne materiały naturalne takie jak drewniane wstawki lub meble dużą wniosą do takiego wystroju. Nie powinno również zabraknąć naturalnych kolorów takich jak brązy, beże czy biel. W końcu bielone ściany są bardzo charakterystyczne dla klasycznych wiejskich chat.

Tags: styl, kuchnia, dodatki