Czy warto korzystać ze szkła aranżując wnętrze? W jakiego typu miejscach szkło sprawdza się najlepiej?

Posted on 20/12/2021 10:35am

Szkło jest wyrazem elegancji i luksusu, nie jest w związku z tym dziwne, iż coraz pewniej wkracza do naszego życia i jest coraz popularniejsze w kwestii aranżacji przestrzeni. Projekty nowych pomieszczeń najczęściej wykorzystują szkło nie tylko jako element dekoracyjny, gdyż równie ważna jest kwestia funkcjonalności.Szkło najczęściej stosowane jest przez architektów wnętrz do różnych opcji, jak szklane blaty albo szklane drzwi.


szkło w łazience
Author: Carl Mattone
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli chodzi o drzwi to sprawdzają się jednocześnie w przypadku drzwi wewnętrznych, jakie dzielą pomieszczenia, jak również drzwi szaf, garderoby oraz różnego rodzaju wnęk. Tego rodzaju szkło jest używane na różne sposoby, na przykład jako ozdobny dodatek w drewnianej konstrukcji lub też jako element dominujący, jak przykładowo drzwi zrobione z pełnej szklanej tafli. Szklane elementy w łazience sprawiają wrażenie niezwykłej przestronności, dając wrażenie, że nawet niezbyt duże pomieszczenie prezentuje się jakby było większe. Aranżując takie przestrzeń, w miejsce tradycyjnej ceramicznej umywalki, powinniśmy zdecydować się na model wykonany ze szkła. Przezroczysta umywalka, jaka ma właściwości przepuszczania i rozpraszania promieni, prezentuje się wyjątkowo subtelnie. Jak do tego użyjemy naturalnych właściwości szkła i skierujemy na nią światło o zmiennym kolorze, to spowodujemy, że umywalka będzie elementem, który doskonale zmienia nastrój wnętrza. W takim samym sensie warto pomyśleć o właściwym lustrze, zaś lustra na wymiar to bardzo dobry pomysł, jeżeli zdecydujemy się na dodatkowe wstawki szklane w tym pomieszczeniu. Szkło wpasowuje się w wiele miejsc, także w kuchni. Urozmaicenie wyspy na środku kuchni o specjalnie dopasowaną nakładkę, to znaczy szklaną deskę, powoduje, iż kuchnia jest nie tylko wygodna, ale i pięknie wygląda.


przeszklone wnętrze
Author: adrigu
Source: http://www.flickr.com
Wykonana ze szklanego materiału deska (szklane blaty) idealnie spełnia swoją rolę, gdyż jest to miejsce do krojenia artykułów spożywczych a do tego zapewnia dodatkową przestrzeń użytkową wyspy. Szkło znane jest ze swoich antyseptycznych właściwości, to powoduje, iż tego typu rozwiązanie jest niesamowicie higieniczne.

Masz chęć zgłębić więcej na ten wątek? To świetnie, gdyż pod linkiem hurtownia artykułów biurowych szczecin znajdziesz fascynujące dane, które Cię wciągną.

Ogromną zaletą surowca, z którego została zrobiona nakładka na zlew jest to, iż nie wsiąkają w nią płyny, nie chłonie zapachów i można ją czyścić w zmywarce.

Tags: łazienka, kuchnia, luksus, higiena, drzwi