Czy rzeczywiście musimy bać się windykacji?

Posted on 13/03/2019 10:52am

Hasła takie jak np. komornik lub egzekucja należności zazwyczaj budzą niepokój. Kojarzy się to z zagrożeniem lub nieprzyjemnym procederem, od którego trudno uciec.
telefon
Author: Da Sal
Source: http://www.flickr.com


firma
Author: HazteOir.org
Source: http://www.flickr.com


Czy w rzeczywistości zawsze tak jest?


Telefony
Author: Maurizio Pesce
Source: http://www.flickr.com


O co chodzi windykacja


Najczęściej wszelkie nieporozumienia biorą się stąd, iż większość z nas myli terminy. Myślimy, że windykacja oraz egzekucja przez komornika to dwa tożsame terminy. Owszem, ich cel jest pokrewny, jednak prawa i procesy, jakie towarzyszą tym dwóm procederom są całkiem inne. Windykowanie należności odbywa się szczególnie poprzez Mediacje między zadłużonym a instytucją która udzieliła pożyczki. Założenie jest takie, by próby odzyskania należności opierały się na porozumieniu i dialogu - firmy windykacyjne. Nie dochodzi, jak w sytuacji egzekucji przez komornika, do odbierania mienia. Instytucje lub osoby chcące odzyskać swoje pieniądze, korzystają zazwyczaj z usług firm windykacyjnych, powierzając specjaliście wszelkie zadania powiązane z procedurą jaką jest windykacja.


Czy zweryfikować czy jesteśmy dłużnikami?


Wiele osób, które wpadły w problemy finansowe lub po prostu posiadają jakieś zobowiązania, niepokoi się, że przypadkowa osoba może się o tym fakcie dowiedzieć. Niepokój bierze się przede wszystkim z tego, że zewsząd naciera na nas termin lista dłużników. Myślimy sobie, że jest spis, gdzie przy konkretnym nazwisku widnieje dokładna wartość a nasza sąsiadka bez problemu może sprawdzić w jakiej wysokości posiadamy zadłużenie.
Całe szczęście nie jest to tak proste i wszelkie próby wyszukania takich informacji w internecie poprzez wprowadzenie danych osobistych zakończą się fiaskiem. By zweryfikować zapis naszych długów konieczne jest uzyskanie specjalnego raportu.

Tags: pieniądze, Media, internecie, osoby