Czy remont całkowity łazienki to faktycznie zawsze konieczność? W jaki sposób można zmienić wygląd łazienki w inny sposób?

Posted on 02/03/2018 2:30pm

Remont łazienki jest czymś często odwlekanym, bo zajmuje sporo czasu, wymaga większego nakładu środków finansowych. Najczęściej, kiedy już zmieniamy coś w tym miejscu, to wszystko od razu. Czy jednak można inaczej?
Bateria wannowa Deante Elipsa
Author: Deante
Source: Deante
Dobrze jest spojrzeć na to miejsce trochę z innej strony niż zwykle i określić co jest najbardziej zniszczone. W taki sposób zauważymy, że nie wszystko trzeba zaraz wymieniać. Należy także dodać, iż jeżeli odświeżymy takie pomieszczenie jak i wymienimy kilka sprzętów, to będzie wyglądało ono znacznie lepiej. Często mamy w zwyczaju narzekać na stare kafelki. Musimy wiedzieć, iż istnieją specjalne farby - (wejdź jeger.pl/pl/399-farby-do-drewna), którymi można je pomalować. Jest to o wiele mniejszy koszt, szczególnie, iż możemy pomalować taką płaszczyznę sami. Nie musimy nikomu za to płacić. Dobrze jest zdecydować się na jasną farbę, najlepiej biel, jaka doda wrażenia czystości, nowości i będzie pasowała do wielu rzeczy.

Z reguły szybkiemu zużywaniu ulegają baterie wannowe. Tym bardziej, jeżeli nie są wysokiej jakości. W takim wypadku szybciej rdzewieją i nie znoszą dobrze mokrego środowiska, w przeciwieństwie do baterii z lepszej jakości surowców. Po ich wymianie zauważymy dużą zmianę na lepsze. Pamiętajmy natomiast, żeby często ją czyścić, bo dłużej będzie prezentowała się dobrze i nie pokryje ją ciężki do usunięcia kamień. Czasem dosyć nieestetycznie prezentuje się emalia, jaka została uszkodzona w wannie. Takie ubytki można łatwo naprawić. W specjalistycznych sklepach znajdziemy nawet cały zestaw do naprawy takich uszkodzeń.Nowoczesne panele natryskowe
Author: PR Solutions
Source: PR Solutions
Kiedy chodzi o kabinę prysznicową, to z reguły drzwi szybko się niszczą, szczególnie, kiedy są zrobione ze sztucznego tworzywa. Warto zmienić je na takie z hartowanego szkła. Wyglądają o wiele lepiej, natomiast sama wymiana ich nie jest tak kosztowna i. Tak samo jest gdy chodzi o baterie natryskowe. Po ich wymianie na nowe zobaczymy dużą różnicę.

W ten sposób można powoli zmieniać wyposażenie łazienki, bez konieczności robienia remontu generalnego, który jest kosztowny oraz zajmuje sporo czasu. Może się okazać właśnie, że niektóre rzeczy potrzebują tylko niewielkiego odświeżenia, iż nie trzeba ich zaraz wymieniać na nowe. W związku z tym popatrzmy pod innym kątem na swoją łazienkę, bo może się okazać, iż byliśmy do tej pory zbyt krytyczni co do jej stanu.